Connect with us

Zabawa

Discovery być może będzie musiał sprzedać swój biznes TVN w Polsce

Published

on

Discovery być może będzie musiał sprzedać swój biznes TVN w Polsce

W szokującym obrocie wydarzeń, Discovery stoi przed możliwością sprzedaży swojego biznesu w Polsce po tym, jak parlament dał zielone światło dla kontrowersyjnej nowej ustawy medialnej.

Projekt ustawy, znany jako Lex TVN, ma na celu uniemożliwienie polskim firmom medialnym posiadania nieruchomości pozaeuropejskich. Po raz pierwszy zaproponowała ją w lipcu rządząca w Polsce Konserwatywna Partia Prawa i Sprawiedliwości (PiS), która stwierdziła, że ​​posiadacze abonamentu telewizyjnego i radiowego nie powinni być bezpośrednio ani pośrednio kontrolowani przez firmy spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Nowe prawo medialne wymierzone jest w Discovery, amerykańskiego właściciela polskiej grupy TVN, która obsługuje najbardziej znany kanał informacyjny w kraju TVN24. TVN o wartości około 2 miliardów dolarów jest największą inwestycją USA w Polsce.

Ustawa przeszła przez Izby Parlamentu latem. Chociaż Senat podjął we wrześniu wniosek o odrzucenie ustawy, w piątek przegłosował ją Sejm (niższa izba parlamentu), co oznacza, że ​​do wejścia w życie pozostał tylko jeden krok – zatwierdzenie przez prezydenta.

Rzecznik Discovery powiedział różnorodność: „Wynik dzisiejszego zaskakującego głosowania w polskim parlamencie powinien głęboko niepokoić każdą firmę inwestującą w Polsce oraz wszystkich zainteresowanych demokracją i wolnością prasy.

„Głosując, Polska ryzykuje bezpośrednie podważenie wartości, które łączyły Polskę z Europą i wyrwanie samych fundamentów polsko-amerykańskich relacji. Apelujemy teraz do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, aby sprzeciwił się temu projektowi i nie dopuścił, by stał się prawem.”

Źródła sugerują, że piątkowe głosowanie było ogromnym szokiem dla Discovery.

Firma dała jasno do zrozumienia w sierpniu, że jest gotowa walczyć o utrzymanie swojej działalności w Polsce i obiecała podjąć kroki prawne w celu zablokowania prawa w ramach wieloletniej dwustronnej umowy handlowej między USA a Polską.

Discovery – które ma połączyć się z WarnerMedia w ramach mega-transakcji w połowie 2022 r. – do tej pory zarejestrowało się w tym kraju jako niezależna firma w Unii Europejskiej, spełniając wymogi uniemożliwiające firmom spoza Europy posiadanie ponad 49% w kraju Głoska bezdźwięczna. Jednak nowe prawo rozprawiłoby się z wszelkimi zagranicznymi właścicielami polskich mediów, zmuszając Discovery do sprzedaży 51% swoich udziałów w TVN.

READ  9 zabawnych faktów na temat popularnej gry liczbowej

Prezydent Duda powiedział wcześniej, że będzie musiał dokonać przeglądu ustawy przed podjęciem decyzji, czy ją zawetować, czy nie. różnorodność rozumie, że ma 21 dni na podjęcie decyzji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *