technologia
Departament Energii utworzy krajową misję wykorzystania biomasy w elektrowniach węglowych, Energy News, ET EnergyWorld
Ministerstwo powiedziało to we wtorek w oświadczeniu, że będzie dalej wspierać transformację energetyczną w kraju i nasze cele w zakresie czystszych źródeł energii.
Proponowana misja krajowa trwałaby co najmniej pięć lat.
Deklarowane cele Misji Narodowej to zwiększenie poziomu współspalania z obecnych 5 proc. Do wyższego w celu uzyskania większego udziału neutralnej dla klimatu produkcji energii elektrycznej z elektrociepłowni oraz rozpoczęcie działalności badawczo-rozwojowej w konstrukcja kotła większa ilość krzemionki, alkalia w peletach z biomasy.
Ponadto krajowa misja ułatwi pokonanie ograniczeń w łańcuchu dostaw peletów z biomasy i pozostałości rolniczych, a także ich transportu do elektrowni, a także uwzględni kwestie regulacyjne przy współspalaniu biomasy.
Departament Energii dodał, że Misja będzie miała Komitet Sterujący, na którego czele stanąłby Sekretarz (Władza), w skład którego wchodziliby wszyscy interesariusze, w tym przedstawiciele Ministerstwa Ropy Naftowej i Gazu (MoPNG), Ministerstwa Nowej i Odnawialnej Energii (MNRE). itp.
„Komitetowi wykonawczemu przewodniczy członek (Thermal) CEA. NTPC będzie odgrywać większą rolę w zapewnianiu wsparcia logistycznego i infrastrukturalnego w proponowanej Misji Narodowej. Misja będzie miała pełnoetatowych urzędników z CEA, NTPC, DVC i NLC lub innych uczestniczących organizacji ”- podało ministerstwo.
Proponowana Krajowa Misja Biomasy wniesie również wkład do Narodowego Programu Czyste Powietrze (NCAP).
Ponadto misja będzie miała pięć podgrup poświęconych różnym zadaniom.
Pierwsza podgrupa będzie prowadziła badania nad właściwościami / charakterystyką biomasy, podczas gdy druga grupa będzie zajmować się specyfikacjami technicznymi i aspektami bezpieczeństwa, w tym badaniami nad konstrukcją kotłów.
Podobnie grupa trzecia będzie odpowiedzialna za rozwiązywanie problemów związanych z łańcuchem dostaw w okresie misji, podczas gdy grupa czwarta wybierze wyznaczone laboratoria i jednostki certyfikujące do testowania peletów z biomasy pochodzenia rolniczego i odpadów komunalnych (MSW).
Piąta grupa zajmie się ramami prawnymi i ekonomiczną opłacalnością współspalania biomasy w elektrowniach węglowych.