technologia
Dane biometryczne Iris są wykorzystywane przez PayEye do płatności detalicznych i GalvanEyes do usług finansowych
Polska sieć sklepów komputerowych informatyka ogłosił nowe partnerstwo biometryczne z PayEye, dostawcą rozwiązań do rozpoznawania tęczówki oka.
W ramach współpracy pilotażowy projekt umożliwi płacenie za towar z rozpoznawaniem tęczówki w jednym ze sklepów sieci Komputronik we Wrocławiu, w południowo-zachodniej Polsce.
Z technicznego punktu widzenia posunięcie przewiduje wdrożenie rozwiązania płatniczego eyePOS 2.0, zdolnego do skanowania biometrii tęczówki oka klientów, wraz z nową aplikacją PayEye, której użytkownicy muszą użyć do rejestracji oraz kartą bankową z linkiem do swojego konta.
„Polska jest liderem w płatnościach bezgotówkowych” – komentuje Marcin Mordak, Dyrektor Sieci Sprzedaży w Komputroniku.
„Cieszę się, że jesteśmy pierwszą dużą siecią, która wdrożyła tę usługę. Najpierw zaczynamy od programu pilotażowego. Pierwsze terminale eyePOS mogą być używane w naszym salonie w centrum handlowym Korona we Wrocławiu.”
Drugie wdrożenie biometrycznej technologii tęczówki planowane jest na listopad w centrum handlowym Magnolia, również we Wrocławiu.
Współpraca z Komputronikiem pojawia się około rok po tym, jak PayEye zaprezentowało swój terminal eyePOS 2.0 podczas GITEX Technology Week w Dubaju.
GalvanEyes współpracuje z Axiom Bank
GalvanOczy ogłosił, że współpracuje z Axiom Bank z siedzibą na Florydzie w celu wdrożenia niestandardowego biometrycznego urządzenia tęczówki do bezstykowego i bezpiecznego uwierzytelniania w branży usług finansowych.
Współpraca ma na celu przyspieszenie przyjęcia uwierzytelniania biometrycznego zarówno w sektorach konsumenckich, jak i przedsiębiorstw oraz usprawnienie procesu uwierzytelniania użytkowników przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa transakcji finansowych.
GalvanEyes powstał jako wyłączny dystrybutor biometrycznych rozwiązań tęczówki EyeLock dla niektórych branż w Stanach Zjednoczonych oraz jako niewyłączny dystrybutor dla innych branż i rynków. Transakcja miała miejsce po tym, jak największy udziałowiec spółki dominującej EyeLock, Voxx, rozważał zakup udziałów w spółce zależnej firmy Iris zajmującej się biometrią i zamiast tego utworzył dystrybutora.
„Naszym celem jest inspirowanie i zachęcanie innych do współpracy, rozwijania i wykorzystywania danych biometrycznych w branży finansowej – przyszłość zbudowana na zaufaniu i innowacjach” – powiedział Allen Ibaugh, dyrektor generalny GalvanEyes.
„Dzięki temu partnerstwu demonstrujemy nasze zaangażowanie w dostarczanie najbardziej bezpiecznej i wszechstronnej technologii uwierzytelniania”.
Mike Coyne, wiceprezes i dyrektor ds. informacji w Axiom Bank, powtórzył perspektywę Ibaugha, dodając, że nowa współpraca odzwierciedla kolejny krok w zaangażowaniu obu firm w wiodące w branży zabezpieczenia dzięki bezdotykowemu środowisku.
„Strategia Axiom Banking zawsze koncentrowała się na dostarczaniu najnowocześniejszych technologii i bezpiecznego uwierzytelniania dla pracowników i klientów”, dodaje Coyne. „Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z GalvanEyes nad rozszerzeniem i skalowaniem przyjęcia uwierzytelniania biometrycznego w Axiom Bank i w całej branży”.
Tematy artykułów
Banki | Biometria | blokada oczu | GalvanOczy | Biometria tęczówki | Rozpoznawanie tęczówki | PayEye | płatności
„Certyfikowany guru kulinarny. Internetowy maniak. Miłośnik bekonu. Miłośnik telewizji. Zapalony pisarz. Gracz.”