Connect with us

Gospodarka

Czy dyskonty przygotowują się do histerii zakupowej?

Published

on

Czy dyskonty przygotowują się do histerii zakupowej?

Choć handel funkcjonuje normalnie, a przywrócenie limitów klientów to wciąż kwestia spekulacji, Biedronka już teraz wydłuża godziny otwarcia swoich oddziałów. Czemu? A co robi jego największy konkurent, Lidl?

Od soboty ponad 40 Biedronek będzie pracować całą dobę, a około 650 – do 23:30. Zapytaliśmy sieć, skąd przyszedł powrót do rozwiązań znanych z wiosny. Czy to manewr przed ewentualną paniką zakupową, porównywalny z obserwowanym w marcu?

W odpowiedzi usłyszeliśmy, że portugalski dyskont nie jest obecnie świadomy nienaturalnie zwiększonego ruchu w swoich obiektach. Paweł Włodarczyk, dyrektor operacyjny makroregionu sieci Biedronka, zwrócił uwagę, że wydłużenie godzin pracy oddziałów i ich całodobowa obsługa wprowadziła część Biedronki jako pierwsze w kraju jako rozwiązania dla wygody klientów.

– Szybkość reakcji jest też najlepszym dowodem na to, że Biedronka jest przygotowana na kolejne wyzwania związane z pandemią – podsumowuje Włodarczyk. Jednocześnie władze sieci podkreślają, że w Biedronce nadal istnieje program „Czas Seniorów od 65 lat”. W ramach tego zapaleni seniorzy mogą nadal korzystać z pomocy wolontariuszy przy codziennych zakupach. Prawie 20 tysięcy osób od początku swojej działalności.

Kolejny dyskont wydaje się być przygotowany na rosnący ruch w sklepach.

– Od początku epidemii cały zespół Lidl Polska ciężko pracował, aby zapewnić ciągłość dostaw przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Wypracowaliśmy procedury, które gwarantują ciągłe i niezakłócone działanie centrów dystrybucyjnych i oddziałów – mówi Aleksandra Robaszkiewic, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej w Lidl Polska. Klienci mogą obecnie płacić za zakupy we wszystkich oddziałach tej sieci smartfonem i aplikacją Lidl Plus (opcja płatności Lidl Pay).

Dodatkowo Lidl udostępnił priorytetowe kasy fiskalne: Wolontariusze pomagający seniorom w zakupie żywności, lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz tzw. Służby mundurowe.

READ  ZUS: zwolnienie parkingowe i podatkowe dla branży turystycznej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *