Connect with us

Gospodarka

Czy będziemy pracować 2 listopada 2020 roku? 2 listopada: wolny od szkoły? Sprawdzasz, czy musimy popracować w tym roku w Dzień Zaduszny?

Published

on

Czy będziemy pracować 2 listopada 2020 roku?  2 listopada: wolny od szkoły?  Sprawdzasz, czy musimy popracować w tym roku w Dzień Zaduszny?

2 listopada: wolny od szkoły? Czy musimy iść do pracy 2 listopada? Drugi dzień listopada, czyli Dzień Zaduszny, przypada w poniedziałek tego roku. W tym roku obchody Dnia Wszystkich Świętych są wyjątkowe. Koronawirus przyczynił się do licznych apeli lekarzy i urzędników państwowych, aby nie gromadzić się przy grobach bliskich i rozszerzać wizyty na cmentarzach przez dłuższy czas. Nawet jeśli zostanie przełożona na 2 listopada. Czy jednak ten dzień jest dla pracowników dniem wolnym, a wtedy możemy skupić się tylko na odwiedzaniu cmentarzy i rezygnacji z myśli o obowiązkach pracowników?

2 listopada: wolny od szkoły?

We wcześniejszych latach 2 listopada Miał dzień wolny od szkoły. Czy tak będzie w tym roku? Szkoły zwalniały uczniów z zajęć All Souls, jeśli było to między świętami a weekendem. W tym przypadku trzeba było nadrobić ten dzień w innym czasie. Tym razem Dzień Wszystkich Świętych przypada w niedzielę 2 listopada to poniedziałek. W rezultacie jest mało prawdopodobne, aby szkoły usuwały uczniów z zajęć.

2 listopada – dzień wolny?

Pojawiły się propozycje, które ze względu na to, że nie jest wskazane masowe odwiedzanie cmentarzy 1 listopada następnego dnia – 2 listopada – zwolnij go z pracyDzięki temu pracownicy mogliby tego dnia odwiedzić groby swoich zmarłych krewnych. Ostatecznie jednak zdecydowano, że zwiększy to liczbę interakcji społecznych, zachęci do częstszych spotkań rodzinnych i wyjazdów z domu. Wszystko to przyczynia się do rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Przecież Dzień Zaduszny nie został dodany do listy świąt państwowych.

2 listopada – Co mówi to prawo pracy?

Niezależnie od formy pracy – stacjonarnej czy zdalnej – należy zaznaczyć, że powszechnie obowiązujące przepisy prawa pracy stanowią minimalny koszyk świadczeń dla osób wykonujących stosunek pracy.
Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby pracodawca poszedł o krok dalej i nadał swoim podwładnym (niezależnie od tego, czy pracują zdalnie, czy na terenie firmy) większych przywilejów. Na przykład zwolnił ich z obowiązku wykonywania pracy 2 listopada.

READ  Cud gospodarczy Polski: lekcje dla afrykańskich ruchów wyzwoleńczych – opinia

Wideo

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *