Connect with us

Nauka

Czołowy prawodawca UE chce przepisów, które uniemożliwią krajom unikanie redukcji emisji

Published

on

Czołowy prawodawca UE chce przepisów, które uniemożliwią krajom unikanie redukcji emisji

Unia Europejska potrzebuje surowszych przepisów i kar finansowych, aby zapewnić, że każdy kraj ograniczy emisje gazów cieplarnianych, aby spełnić cele klimatyczne bloku, według głównego ustawodawcy Parlamentu Europejskiego w tej dziedzinie.

UE dokonuje przeglądu swojej polityki klimatycznej, aby osiągnąć cel redukcji emisji netto o 55% do 2030 r. w porównaniu z poziomami z 1990 r. Obejmuje to aktualizację, zaproponowaną przez Komisję Europejską zeszłego lata, krajowych celów w zakresie emisji, które Bruksela ustala dla każdego państwa członkowskiego UE. Wczesny projekt poprawek Parlamentu Europejskiego do tej propozycji, widziany przez Reutersa, stwierdzał, że do 2026 r. Komisja powinna wytyczyć ścieżkę dla każdego kraju, aby osiągnąć swój docelowy poziom emisji i ostatecznie osiągnąć zerowe emisje netto do 2050 r. Następnie Komisja zaproponuje przepisy osiągnąć te cele.

„Europa nie będzie w stanie osiągnąć naszych celów klimatycznych, jeśli wszystkie państwa członkowskie nie wniosą wkładu” – powiedziała szwedzka prawniczka Jessica Polfjard, czołowa negocjatorka w Parlamencie w sprawie wniosku. Kraje, które nie osiągnęły swoich celów w zakresie emisji, muszą przedłożyć UE plan działania, aby wrócić na właściwe tory, mówią poprawki.

Posunięcie to ma na celu zapewnienie, że każdy kraj UE przyczyni się do realizacji celów klimatycznych bloku, zmniejszając ryzyko unikania niektórych cięć emisji i polegania na innych państwach, aby zrekompensować przekroczenie celów. Kraje UE, w tym Polska i Bułgaria, nie wyznaczyły krajowych celów zerowych emisji netto. Inne, w tym Niemcy i Szwecja, dążą do osiągnięcia zera lat netto przed ostatecznym terminem UE do 2050 r.

Cel zerowy netto na 2050 r. obowiązuje w całym bloku. Parlament próbował domagać się, aby wszystkie państwa członkowskie osiągnęły to wewnętrznie, ale zostało to odrzucone w negocjacjach z krajami UE. Polfjard zaproponował również kary finansowe dla krajów, które nie spełniają swoich celów emisyjnych. Za każdą tonę CO2, którą kraj wyemituje powyżej swojego celu, musiałby zapłacić podatek w wysokości 1,25-krotności średniej ceny dwutlenku węgla w UE w ciągu ostatnich trzech lat.

READ  Rosyjskie działania w zbrodniach wojennych na Ukrainie: Anand

„Państwa członkowskie, które nie spełniają swoich celów klimatycznych, muszą ponieść konsekwencje” – powiedział Polfjard. Parlament Europejski zamierza sfinalizować swoje poprawki do lata. Następnie musi negocjować ostateczne zasady z 27 państwami członkowskimi UE.

(Ta historia nie była edytowana przez zespół Devdiscourse i jest automatycznie generowana z rozproszonego kanału.)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *