Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Cyfrowe wyzwolenie w Polsce. Najgorsza sytuacja w województwie świętokrzyskim

Published

on

Cyfrowe wyzwolenie w Polsce.  Najgorsza sytuacja w województwie świętokrzyskim

Z raportu Polskiego Instytutu Rozwoju Gospodarczego (PIE) wynika, że ​​„niespójna jakość dostępu do internetu w Polsce podczas epidemii COVID-19” oznacza, że ​​„co najmniej 53% wszystkich dzielnic miało co najmniej jeden kształt podczas epidemii”. Wyjątek cyfrowy z powodu niewystarczającego połączenia internetowego ”. Najtrudniejsza sytuacja jest w województwie świętokrzyskim, gdzie 11 z 14 powiatów jest zagrożonych takim zwolnieniem.

Zła prędkość pobierania danych

Z drugiej strony prędkość pobierania danych przez linie komórkowe wynosi tylko 214 bowiatów (63% wszystkich bowiatów). „Skorzystanie z możliwości wynikających z rozwoju sieci 5G pomoże poprawić szybkość połączeń i zmniejszyć nierównowagę w szerokopasmowym dostępie do internetu” – powiedział.

U prawie połowy całego bydła (184) z populacją 15,3 miliona naukowcy odkryli, że większość przeprowadzonych testów przepustowości nie miała odpowiednich prędkości pobierania danych. „Najgorsza sytuacja w tej kategorii była w województwie mazowieckim i świętokrzyskim” – powiedział. Obejmuje to połączenia przez domowe sieci Wi-Fi, najpopularniejszy sposób łączenia się z Internetem w domu.

Możliwość 5G

Zdaniem Ignacego Święcickiego, przewodniczącego Cyfrowej Rady Gospodarczej Polskiego Związku Biznesu, stworzenie sieci 5G jest potrzebne, by zaradzić brakowi dostępu do szybkich linii. Dla przyszłości jest szczególnie ważny: Aukcja częstotliwości w paśmie C planowana na początek 2022 roku i przydział pasma 700 MHz będzie możliwa w 2022 roku. „W pierwszym przypadku ważna jest poprawna konfiguracja” zobowiązań gwarancyjnych. Wybierz odpowiedni model z dostępnego segmentu częstotliwości ”- wyjaśnił.

Jak wspomniano w raporcie, Średnia prędkość internetu w domu w Polsce na koniec 2020 roku wynosiła 62 Mbit/s (pobieranie) i 26,2 Mbit/s (wysyłanie). Zdaniem naukowców za takim wskaźnikiem kryją się „znaczące regionalne odchylenia i różnice wynikające z zastosowanej technologii”.

„W całej Polsce mieszkańcy ponad połowy dzielnic są zagrożeni jakąś formą wykluczenia cyfrowego w II kwartale 2020 r. z powodu niewystarczającej szybkości pobierania lub przesyłania danych” – czytamy. Mieszkało tam około 40 procent ze 184 Bowów. Wśród populacji Polski (15,3 mln osób) co najmniej połowa testów przeprowadzonych z połączeniami stacjonarnymi lub bezprzewodowymi wykazała niewystarczającą prędkość pobierania danych.

READ  Badanie wykazało, że 48% ukraińskich uchodźców zatrudnionych w Polsce i Niemczech nie ma zamiaru wracać do domu

167 dzielnic jest wykluczonych

Jeśli chodzi o mobilny dostęp do internetu, testowany na urządzeniach mobilnych (nie korzystających z sieci Wi-Fi), 167 sztuk bydła było zagrożonych co najmniej jednym rodzajem wykluczenia – 94 sztuk, co oznacza szybkość pobierania i przesyłania danych . Przyjęty limit umiejętności komunikacyjnych. To po 44 procent. I 25 procent wszystkich dzielnic. Wskazywano, że ryzyko wykluczenia z powodu złej jakości sieci komórkowej dotyczy głównie Mazowsza i województw wschodnich.

Eksperci zauważyli, że pomimo epidemii. Od początku 2019 roku do końca 2020 roku średnia prędkość (uwzględniająca wszystkie testy przeprowadzone w Polsce) wzrosła o ponad 50% z 40,8 Mbit/s dla internetu domowego do 62 Mbit/s i 40%. Dla połączeń komórkowych (20,7 Mbit/s do 29 Mbit/s) W zamian średnia prędkość na poziomie Bowiego wzrosła o 97%. Jednostki te mają telefony stacjonarne i 74,7 proc. Łącza WiFi i 93,7 proc. Do testowania na urządzeniach mobilnych.

„Szybki dostęp do Internetu zapewniają łącza standardowe, a duże prędkości odnotowują powiaty województwa wielkopolskiego” – podkreślił. W Poznaniu średnia prędkość pobierania w ostatnim kwartale 2020 roku wyniosła 114 Mbit/s (transmisja 81,45 Mbit/s), a u czterech Bowiańczyków 100 Mbit/s (Roda, Gostyński, Gniezno, Poznań). W żadnym innym województwie nie ma – jak stwierdzono – ani jednego powiatu o średniej prędkości pobierania danych większej niż 100 Mbit/s. Na dole listy znajdują się miasta powiatowe Tarnobrzeg i Zamość (średnia prędkość 50 Mbit/s) oraz powiaty – Lipski (w województwie mazowieckim) ze średnią prędkością pobierania 9 Mbit/s i wysyłania 2,99 Mbit/s.

Według PIE, biorąc pod uwagę rozwój Polski i gwarancję, że tzw. strategiczna recesja „działania związane z przydziałem częstotliwości powinny przyczynić się do wspólnego celu, jakim jest ogólnoświatowy dostęp do wysokiej jakości Internetu”. Wspomniano, że doświadczenia krajów takich jak Szwecja, Włochy i Niemcy powinny być inspirujące.

READ  Premier Polski cofa premię dla zawodnika Mistrzostw Świata w obliczu inflacji
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *