Nauka
Clark odnawia współpracę z Krakowską Szkołą Biznesu – Clark Now
Wielu studentów pokonuje duże odległości w poszukiwaniu Magister komunikacji (MSC) w Clark – a tego lata troje z tych uczniów przejechało ponad 7100 mil, aby wziąć udział w zajęciach w kampusie w Worcester. Są zapisani do A studia dualne w Krakowskiej Szkole Biznesu (KSB) i ma nadzieję ukończyć studia MBA na krakowskiej uczelni oraz dyplom z komunikacji w Clark.
Clark University prowadzi programy edukacyjne w Polsce od 2004 roku. Poprzednie programy znajdowały się w Łodzi i Warszawie; Obecna umowa Clarka z Krakowską Szkołą Biznesu, będącą częścią Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, została po raz pierwszy podpisana w 2019 roku i przedłużona latem tego roku.
Właścicielem kampusu oddziału Clark’s w Krakowie jest firma Szkoła Studiów Zawodowych (SPS).
„Nasze relacje z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie to jedna z najbardziej udanych relacji programowych Clarka w Europie” – mówi John LaBrie, prorektor i dziekan ds. studiów podyplomowych i programowania międzynarodowego. „Nasze partnerstwo i współpraca między obiema szkołami dodaje wartości do doświadczeń uczniów, którą trudno byłoby odtworzyć poza tą formą dwustronnych relacji”.
„Akademia Ekonomiczna w Krakowie to bardzo silna uczelnia, a KSB to bardzo dobry partner dla Clarka” – mówi Amy Daly Gardner, MS ’05, prodziekan i dyrektor ds. rekrutacji absolwentów, będąca członkiem Międzynarodowej Rady uczelni z Krakowa.
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, założony w 1925 roku, jest najstarszą i największą uczelnią ekonomiczną w Polsce oraz jedną z trzech największych uczelni krakowskich. Był członkiem-założycielem Sieci Szkół Biznesu Erasmus i liderem partnerstw na rzecz mobilności studentów w Polsce.
W lipcu dyrektor KSB Piotr Buła dołączył do Prezydenta Davida Fithiana w kampusie Clark, aby odnowić partnerstwo. „Jesteśmy zaangażowani w tę relację i lepszą współpracę” – mówi Daly Gardner.
Również tego lata profesor Katarzyna Sanak-Kosmowska pojechała do Worcester, aby prowadzić kurs MSC dotyczący globalnej strategii komunikacji. Jego wizyta została sfinansowana ze stypendium Williama Mosakowskiego ’76, przyznanego na wsparcie programów Uczelni w Polsce.
Oferty akademickie na krakowskim kampusie Clark’s są akredytowane przez Komisję ds. Szkolnictwa Wyższego Nowej Anglii.
„Piwny maniak. Odkrywca. Nieuleczalny rozwiązywacz problemów. Podróżujący ninja. Pionier zombie. Amatorski twórca. Oddany orędownik mediów społecznościowych.”