Connect with us

Zabawa

Ciesz się urokiem i urokiem tej polskiej artystki

Published

on

Ciesz się urokiem i urokiem tej polskiej artystki

Król ucieczki to najnowsza polska wersja na Netflix. Opowiada historię polskiego przestępcy Zdzisława Najmrodzkiego i tego, jak zmieniło się jego życie, gdy poznał Teresę, swoją wielką miłość. Po premierze w sierpniu 2021 na Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Pojawił się w kinach we wrześniu 2021 r., ale nie można go było oglądać do maja 2022 r. Film, pierwotnie zaplanowany na 2020 rok, został opóźniony z powodu pandemii COVID-19. Król Ucieczki zdobył Nagrodę Publiczności na Krakowskim Festiwalu Filmowym 2021 oraz nagrodę za najlepszy kostium na Festiwalu Filmowym w Gdyni w 2021 roku. Był także nominowany do nagrody Złotego Lwa w Gdyni.

– Recenzja Getaway King nie zawiera spoilerów –

Oparte na życiu prawdziwego króla ucieczki

Król ucieczki przedstawia życie Zdzisława Najmrodzkiego, prawdziwego złodzieja życia działającego w latach 70-tych i 80-tych. Najmrodzki, nazywany jednym z najsłynniejszych przestępców swoich czasów, w sumie 29 razy uciekał z aresztu, w tym z pociągu, okna sądu, komendy policji w Warszawie i oczywiście więzienia. Znany jest również z tego, że okradał sklepy z luksusowymi towarami i samochodami, których brakowało już w czasach komunizmu w latach 80. i 90. XX wieku.

Król ucieczki kronika jego czarującego i bogatego życia w luksusie i kobietach na ponurym tle PRL-u, gdzie brakowało nawet papieru toaletowego. W czasie kryzysu Najmrodzki dorobił się fortuny na kradzieży i sprzedaży dóbr luksusowych. Film zaczyna się od Najmrodzkiego jako udanego złodzieja, który jest w tym bardzo dobry i robi to w dość stylowy sposób. Mnóstwo przepychu, naładowanych pieniędzmi ujęć, głośnej muzyki z lat 80. i dynamicznej fabuły, która nie przyciągnie Twojej uwagi. A potem spotyka Teresę w kinie, skąd dostaje plakaty filmowe, aby ukryć napady.

Recenzja The Getaway King: Ciesz się urokiem i urokiem tego polskiego artysty

Szybko się zakochują, a ten zwrot w życiu Najmrodzkiego skłania go do ponownego przemyślenia swoich życiowych wyborów i sprawia, że ​​chce być lepszym człowiekiem. Chemia między aktorami grającymi Teresę i Najmrodzkiego, Maszą Wagrocką i Dawidem Ogrodnikiem jest bardzo dobra. Ich związek jest słodki, piękny i szalony, więc fajnie jest oglądać ich razem. Właściwie cała obsada filmu jest całkiem sprawna w swoich rolach, jest kilka dobrych momentów między Najmrodzkim a pracującym nad jego sprawą gliną, Barskim (w tej roli Robert Więckiewicz) z Milicji Obywatelskiej.

„Gang” złodziei współpracujący z Najmrodzkim ma świetnie napisane role, rekwizyty dla pisarzy Łukasza M. Maciejewskiego i Mateusz Rakowicz (który jest również reżyserem). Szczególnie rola Antosa jako złodzieja traktującego swoją pracę poważnie (w bardzo dowcipny sposób) aktor Jakub Gierszal spisał się znakomicie. Podobnie Rafał Zawierucha jako młodszy policjant, który gdzieniegdzie dostarcza komicznej ulgi i musi poświęcić swoje życie prywatne, aby nadążyć za nadgorliwym Barskim.

Kontynuuj czytanie: Najnowszy film o występie Psy i Jessi „GANJI” ocieka swagiem, sprawdź!

The Getaway King sprawi, że poczujesz się ożywiony

Zdjęcia Król ucieczki to uczta dla oczu i wygląda bardziej jak dopracowany teledysk. Film za pomocą przebarwień, śliskich kadrów i zwolnionego tempa próbuje odtworzyć nostalgię za przeszłością i robi to z dużym powodzeniem. Będziesz podziwiać każde ujęcie, ciesząc się fajną, odjazdową muzyką. Chociaż użycie zwolnionego tempa do niezbyt wspaniałych wydarzeń w filmie sprawia, że ​​sceny są nieco niepotrzebne, można by się zastanawiać nad przeznaczeniem tych wspaniałych ujęć. Nawet muzyka wydaje się trochę niezsynchronizowana ze sceną, trochę żałosna. Ale ogólnie rzecz biorąc, styl filmu i przesadne traktowanie na pewno cię wciągną.

Recenzja The Getaway King: Ciesz się urokiem i urokiem tego polskiego artysty

Król ucieczki jest przecież artystą estradowym, choć pokazuje społeczne i ekonomiczne aspekty ostatnich lat komunistycznych rządów w Polsce w latach 80. i następstw upadku muru berlińskiego w 1986 roku. Ale te aspekty pozostawia na boku wymowną, ale zabawną historię tytułowego „króla bramek” Najmrodzkiego, który raz w centrum uwagi nigdy go nie opuszcza.

Sednem żartu jest oczywiście policja, która w rzeczywistości pozwoliła złodziejowi uciec 29 razy, a te żarty są rozproszone po całym filmie i stanowią dobrą komedię. Najmrodzki podczas ucieczki przed policją zachowuje się niemal jak magik, ma ogromną charyzmę, perfekcyjnie planuje napady i jest równie przystojny. Te różnorodne elementy sprawiają, że film oscyluje między napadem, historią miłosną i komedią akcji i działa całkiem dobrze we wszystkich gatunkach.

READ  Transmisja na żywo, harmonogram, skład - termin

Rozważać Król ucieczki za przyjemną muzykę, niesamowite występy aktorów, piękne zdjęcia i ciekawe założenie. The Getaway King jest gotowy do streamowania Netflix.

Kontynuuj czytanie: Reakcje na nasz odcinek 10 bluesa: fani dyskutują o depresji, miłości Dong-seoka i nie tylko!

Śledź nas na Instagram & Facebook aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i recenzjami.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *