Connect with us

Nauka

Chiny uruchomią centralny moduł stacji kosmicznej około godziny 11 w czwartek

Published

on

Chiny uruchomią centralny moduł stacji kosmicznej około godziny 11 w czwartek

Zdjęcie zrobione 23 kwietnia 2021 r. Pokazuje połączenie centralnego modułu chińskiej stacji kosmicznej Tianhe i rakiety Long March-5B Y2 po przetransportowaniu do miejsca startu miejsca startu statku Wenchang w prowincji Hainan w południowych Chinach. . : Xinhua

Chiny mają uruchomić pierwszą sekcję własnej stacji kosmicznej – kabinę modułu centralnego Tianhe – za pomocą rakiety nośnej Long March-5B z portu kosmicznego Wenchang w prowincji Hainan w południowych Chinach około godziny 11 w czwartek, China Manned Space Agency ( CMSA) ogłosił.

Będąc centralnym punktem ambitnego kosmosu w 2021 roku, Chiny mają przeprowadzić kolejne misje, aby zbudować stację kosmiczną, która ma zostać w pełni operacyjna do 2022 roku, dokładnie trzy dekady po tym, jak Chiny zatwierdziły załogowy projekt kosmiczny w 1992 roku.

Rakieta nośna Long March-5B Y2 i kapsuła centralnej szafy Tianhe dla chińskiej stacji kosmicznej zostały wystrzelone z wieży startowej w Wenchang Space Launch Center w prowincji Hainan w piątek, a badania przed startem są w toku, zgodnie z danymi naukowymi. Chińskie biuro inżynierii kosmicznej (CMSEO).

Chińska stacja kosmiczna ma działać przez 10 lat, ale może zostać przedłużona do 15 lat pod warunkiem odpowiedniej naprawy i konserwacji, powiedzieli deweloperzy Global Times.

Po wystrzeleniu głównego modułu ładunkowy statek kosmiczny Tianzhou-2 ma zostać wysłany w kosmos w maju, jeśli ocena systemu przebiegnie bezproblemowo. Statek kosmiczny Shenzhou-12 z załogą ma wystartować w czerwcu, wysyłając astronautów na orbitę na około trzy miesiące, podczas których testowany będzie regeneracyjny system podtrzymywania życia i konserwacja.

Chiny zaplanowały 11 startów w celu budowy stacji kosmicznych w ciągu najbliższych dwóch lat, w tym cztery misje załogowe i cztery misje cargo.

Chiny i Komitet Narodów Zjednoczonych ds. Pokojowego Wykorzystania Przestrzeni Kosmicznej (COPUOS) ogłosiły w czerwcu 2019 r., Że pierwsza partia dziewięciu międzynarodowych eksperymentów naukowych z 17 krajów i 23 organów badawczych zostanie umieszczona w chińskiej stacji kosmicznej.

READ  Polskie zoo rejestruje na wideo rzadkie narodziny myszy-jeleni

Pierwsza partia eksperymentów kosmicznych wybranych do przelotu na stację kosmiczną w Chinach obejmuje polarymetrię promieniowania gamma zaproponowaną wspólnie przez Szwajcarię, Polskę, Niemcy i Chiny oraz spektroskopowe badanie gazu mgławicowego przeprowadzone przez Indie i Rosję.
Global Times

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *