Connect with us

Nauka

Były astrofizyk NASA tworzy technologię biometryczną wkładek dousznych MindMics, aby zmniejszyć stres

Published

on

Były astrofizyk NASA tworzy technologię biometryczną wkładek dousznych MindMics, aby zmniejszyć stres

Stres jest częścią codziennego życia prawie każdego. Badania pokazują, że wpływa to nie tylko na zdrowie psychiczne danej osoby, ale także fizycznie wpływa na organizm, uwalniając hormony zapalne, które mogą między innymi zwiększać ryzyko sercowo-naczyniowe i raka. Ma też konsekwencje ekonomiczne.

Stres powoduje „wypadki, absencję, rotację pracowników, zmniejszoną produktywność oraz bezpośrednie koszty medyczne, prawne i ubezpieczeniowe”, które każdego roku kosztują 300 miliardów dolarów, jak wynika z niedawnego raportu Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Nic dziwnego, że urządzenia do noszenia na ciele, przeznaczone do mierzenia wskaźników stresu, takich jak tętno, stworzyły globalny rynek wyceniany na 45 miliardów dolarów w 2021 r. i oczekuje się, że do 2030 r. osiągnie 192 miliardy dolarów, według Straits Research. Jednak większość wielomiliardowych marek w kategorii Apple, Fitbit, Samsung, Oura i innych używa światła do obserwowania przepływu krwi pod skórą, co zapewnia ograniczoną miarę zdrowia serca i nie ma pomiaru innych wskaźników zdrowia, takich jak częstość akcji serca. . działalność.

MindMics ma nadzieję zrewolucjonizować tę kategorię dzięki wprowadzeniu nowej technologii pomiaru biometrycznego zestawu słuchawkowego zwanej hemodynografią infradźwiękową, która zapewnia pomiary serca, mózgu i innych czynności organizmu, które wcześniej były dostępne tylko za pomocą drogich medycznych urządzeń do rezonansu magnetycznego i rezonansu magnetycznego EKG.

Firma z siedzibą w Cambridge w stanie Massachusetts została założona w 2018 roku przez byłego astrofizyka dr. Anna Barnacka, która jako stypendystka NASA Einsteina na Harvardzie, podjęła misję lepszego pomiaru i radzenia sobie ze stresem, który wpływał na jej pracę i powodował wyniszczający ból pleców. Historia podróży założycieli oparta jest na moim wywiadzie z Barnacką.

„Zawsze bardzo ciężko pracowałem, aby być tam, gdzie jestem, w zasadzie dzień i noc przez wiele, wiele lat. A jeśli pracujesz bardzo ciężko przez długi czas, prędzej czy później spotkasz się z wypaleniem. Ale spowolnienie nie wchodziło w grę, ponieważ właśnie przeprowadziłem się do USA z tak wieloma możliwościami, które pozwoliły mi pracować nad niesamowitymi tematami i badaniami. Pomyślałem więc: „Ok, jeśli jako naukowiec nauczysz się wykorzystywać technologię i naukę do rozwiązywania problemów, co bym mógł mieć pulpit nawigacyjny do monitorowania zdrowia mojego mózgu i serca?”, mówi Barnacka.

Doszła do punktu krytycznego, kiedy stres związany z pracą doprowadził do bólu krzyża, który ograniczał jej zdolność do pracy lub wykonywania rodzajów aktywności fizycznej, takich jak joga, która pomogłaby jej radzić sobie ze stresem. „Zacząłem przyglądać się każdemu urządzeniu do noszenia, które udało mi się zdobyć, ale żadne z nich nie ma takiej jakości danych ani spostrzeżeń, które można by wykorzystać jako pulpit nawigacyjny” — mówi Barnacka. Dla kogoś badającego dokładne informacje o wszechświecie to nie wystarczyło. Próbowała więc także aparatów EEG, ale były duże i ciężkie.

„Mamy technologię do wykrywania niewielkich zmian w czasoprzestrzeni, które wytwarzają fale grawitacyjne, więc powinniśmy być w stanie dokładniej i wygodniej monitorować nasze zdrowie. Więc wtedy powiedziałem: „Dobrze, wykorzystajmy tę naukę, wykorzystajmy tę wiedzę i dowiedzmy się” – mówi Barnacka.

Doprowadziło ją to do zrozumienia, że ​​przewód słuchowy może być bramą do pomiaru pełnego zakresu funkcji organizmu oraz faktu, że ludzie byli już przyzwyczajeni do noszenia słuchawek. Dlaczego nie stworzyć technologii zestawu słuchawkowego, która dostarczyłaby danych do panelu biometrycznego, którego szukała, aby rozwiązać własne problemy ze stresem? Następnie opuściła świat pomiaru kosmosu, aby zmierzyć wewnętrzny wszechświat i zebrała zespół technologów, aby stworzyć oprogramowanie i sprzęt, aby osiągnąć swój cel.

Jej mały zespół zbudował następnie prototyp, który mogła pokazać potencjalnym inwestorom i przyciągnąć nowych pracowników do MindMics. Barnacka następnie rozpoczął proces udowadniania skuteczności technologii poprzez badania kliniczne prowadzone przez Scripts Health i inne. Wyniki badań zostały opublikowane w prestiżowych czasopismach branżowych, takich jak American Heart Association Circulation Journal.

Jako przykład jednego z takich opublikowanych badań, AHA Circulation Journal donosi: „Układ sercowo-naczyniowy (CV) wytwarza drgania słuchowe o niskiej częstotliwości, 'infradźwiękowe’ podczas cyklu pracy serca. W tym miejscu przedstawiamy pierwszą osobistą walidację nowego czujnika zestawu słuchawkowego do rejestrowania odstępów czasowych CV i wykonalności nieinwazyjnej hemodynografii infradźwiękowej (NI) przy użyciu bezprzewodowych zestawów słuchawkowych MindMics ® do długoterminowego dousznego monitorowania CV.”

Chociaż MindMics będzie nadal rozwijać tę technologię i prowadzić dalsze badania, nadal musi ona uzyskać zgodę FDA, zanim stanie się dostępna na rynku. Według Barnackiej spodziewa się uzyskać tę zgodę w pierwszym kwartale 2023 roku.

Kiedy MindMics wchodzi na rynek, czy Barnacka obawia się, że firma taka jak Apple może dokooptować technologię i zmiażdżyć biznes, zanim będzie miał szansę się rozwinąć? „Zawsze musimy się martwić o przetrwanie i zdecydowanie mam takie nastawienie. Ale nie chcemy być kolejną marką słuchawek. Chcemy skoncentrować się na naszych algorytmach i chmurze, które pozwalają nam analizować każde uderzenie serca, i chcemy współpracować ze wszystkimi markami zestawów słuchawkowych, aby włączyć naszą technologię w ich zestawach słuchawkowych i otworzyć nasze interfejsy API również na inne aplikacje”. Barnacka.

Droga Barnackiej do zostania przedsiębiorcą i dyrektorem generalnym nie jest typowa. Urodziła się w Polsce w czasie, gdy kraj przechodził wstrząs transformacji od rządów partii komunistycznej do liberalno-demokratycznego systemu politycznego w stylu zachodnim. „Byłem w tej transformacji, dorastając w tym czasie, a Polska całkowicie się zmieniała. Powiedziałbym, że każdy stawał się przedsiębiorcą z perspektywy tworzenia czegoś z niczego, ponieważ nie masz zbyt wielu zasobów i nie masz innego wyboru, jak tylko ciężko pracować” – mówi Barnack.

Ukończyła studia licencjackie i magisterskie z fizyki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, gdzie zakochała się w astrofizyce i astronomii, jednocześnie pracując jako kierownik projektu w firmie programistycznej wspierającej jej edukację. Następnie uzyskała doktorat na Uniwersytecie Paris-Sud w Paryżu oraz kolejny doktorat w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika w Warszawie. „A stamtąd, po doktoracie, starałem się o staż podoktorski i miałem okazję kontynuować badania w Smithsonian Center for Astrophysics na Harvardzie” – mówi Barnacka.

Następnie przeniosła się do Stanów Zjednoczonych i podczas prowadzenia badań podoktoranckich złożyła podanie o prestiżowy stypendium Einstein Fellow, zajmując się czarnymi dziurami i otrzymała go. „To tutaj nocami zacząłem studiować neurologię, a także urządzenia medyczne i zacząłem myśleć o tym, jak możemy monitorować nasze zdrowie” – mówi Barnacka. Wśród wielu swoich osiągnięć udało jej się również zostać stypendystką Veritus Fellow pracującą nad pomysłami na rozwiązanie wysokoenergetycznego wszechświata poprzez obserwację serii teleskopów Czerenkowa, adiunktem na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i patronem sztukę poprzez jej pracę jako Chief Science Officer w Multiverse, organizacji non-profit, której celem jest wspieranie nauki i muzyki.

Jak na przyszłość? Czas pokaże, czy MindMics odniesie sukces i wypełni misję Barnackiej polegającą na zapewnieniu każdemu pulpitu nawigacyjnego do pomiaru i działania na ich informacjach biometrycznych. Jednak jak pokazują badania kliniczne, nowa technologia zestawu słuchawkowego MindMics ma potencjał, aby zapewnić niedrogi i znaczący sposób na lepsze mierzenie i poprawę naszego zdrowia oraz redukcję stresu.

READ  Obejrzyj start i lądowanie rakiety SpaceX Falcon 9 z zupełnie nowego punktu obserwacyjnego
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *