Connect with us

Gospodarka

Bursztynowe złoto. Zarzuty wobec prokuratora prowadzącego śledztwo

Published

on

Bursztynowe złoto.  Zarzuty wobec prokuratora prowadzącego śledztwo
  • Rzecznik prokuratora powiedział, że zdaniem prokuratury Barbara K. rażąco zaniedbała swoje obowiązki, zignorowała informacje o przestępczej działalności Amber Gold i nie podjęła wielu działań, które były oczywiste z punktu widzenia śledztwa.
  • W ocenie prokuratora skutkiem zaniedbań była możliwość kontynuowania przestępczej działalności Marcina P.
  • Według Lidii Tkaczyszyn, prokuratura zignorowała informację KNF, że spółce zakazano przechowywania złota w celu zagwarantowania pokrycia zadłużenia klientów.
  • Więcej takich informacji znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

– Prokuratura Okręgowa w Legnicy skierowała akt oskarżenia przeciwko prokuratorowi Barbarze K., która kierowała i nadzorowała postępowanie w sprawie Amber Gold w latach 2009-2012 w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ, i. H. Niezwłocznie po złożeniu zawiadomienia przez Komisję Nadzoru Finansowego – poinformowała rzeczniczka PAP PO w Legnicy, prokurator Lidia Tkaczyszyn. Stwierdziła, że ​​sprawa została przekazana PO w Legnicy w 2017 roku.

Rzecznik dodał, że zdaniem prokuratury Barbara K. rażąco zaniedbała swoje obowiązki, zignorowała informacje o przestępczej działalności Amber Gold i nie zaangażowała się w wiele działań, które były oczywiste z punktu widzenia śledztwa. – W efekcie Marcin P. i zarządzana przez niego Amber Gold Company mogli kontynuować swoją przestępczą działalność, w wyniku której doszło do niekorzystnej sprzedaży blisko 19 tys. Nieruchomości. Ludzie – podkreśliła.

Według PO w Legnicy, w ciągu trzech lat, w których Barbara K. prowadziła i nadzorowała śledztwo w sprawie Amber Gold, spółka zamknęła około 50 tys. Transakcji w związku z tzw. Lokatami złota o wartości ponad 800 mln zł. – W wyniku przestępczej praktyki wiele ofiar straciło wszystkie swoje oszczędności – ustalono.

Pozostała część tekstu znajduje się pod filmem

Przypomniano, że proces przeglądu Amber Gold rozpoczął się w grudniu 2009 roku na wniosek polskiego Urzędu Nadzoru Finansowego. W zawiadomieniu skierowanym do prokuratury Komisja poinformowała, że ​​prezes spółki Marcin P. był zaangażowany w czynności polegające na bezprawnym zbieraniu środków klientów. Wskazała również na podejrzenia popełnienia przestępstwa polegającego na nakłanianiu klientów Amber Gold do sprzedaży ich nieruchomości po niekorzystnej cenie.

READ  Rosja i Białoruś intensywniej reagują na Ukrainę, Polskę i Litwę | Atalayar
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *