Nauka
Budowa cyfrowej społeczności globalnych przedsiębiorców – Brighter World
Benson Honig, profesor w DeGroote, stwarza wielopokoleniowym uchodźcom i osobom zmarginalizowanym w Kenii możliwości uzyskania niezależności finansowej przy jednoczesnym nawiązywaniu globalnych kontaktów.
W brazylijskie kobiety dla starszych prostytutek w Kenii i innych osób zmarginalizowanych Benson Honig zapewnia szkolenia biznesowe na całym świecie.
Teraz Honig wprowadza wirtualny inkubator do Kenii, aby zachęcić wielopokoleniowych uchodźców z regionu do tworzenia nowych możliwości biznesowych i promować globalne zaangażowanie za pomocą ulepszonych technik cyfrowych.
„Tego typu projekty wyprowadzają nas z naszego małego zakątka w Hamilton czy Kanadzie i skłaniają do spojrzenia na globalne problemy, co czyni nas lepszymi obywatelami” – mówi profesor DeGroote School of Business, który od 20 lat studiuje przedsiębiorczość. lata .
„Prawdziwym celem jest zrobienie czegoś pożytecznego z tymi wszystkimi badaniami, które przeprowadziliśmy. Staram się stworzyć świat ludzi, którzy są finansowo upoważnieni, aby z dumą mówić, że pracują, aby pomóc swojej społeczności i pracują, aby wnieść swój wkład”.
Honig stworzył RestrukturyzacjaThe wirtualny inkubator, w 2020 roku z Ana Siqueira, wieloletnią współpracowniczką naukową i profesorką na Uniwersytecie Williama Patersona. Zrodzona z pandemii COVID-19 firma Reframery, która początkowo składała się z platformy e-learningowej i programu szkoleniowego, początkowo starała się pomóc kobietom, których kariera ucierpiała podczas pandemii, w przekształceniu ich umiejętności w przedsiębiorczość kierowaną przez społeczność.
Ta internetowa społeczność i zestaw narzędzi zapewnia recenzowane badania i szkolenia w zakresie kreatywności, innowacji i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości. Jego cyfrowy charakter sprawia, że Reframery jest bardziej opłacalny i elastyczny niż tradycyjne inkubatory stacjonarne.
Aby rozszerzyć te wstępne badania, Honig, która jest także przewodniczącą Teresy Cascioli w dziedzinie przywództwa w przedsiębiorczości, doda dwa innowacyjne elementy: walutę społeczności i przestrzeń do połączeń online.
Do tego przedsięwzięcia dołączają do niego koledzy z DeGroote School of Business, Yoontae Jeon i Addisu Lashitew, inżynierowie (komputery i oprogramowanie) Jacques Carette i Jelle Hellings oraz niezliczona liczba międzynarodowych naukowców i interesariuszy społeczności.
Waluta społeczności staje się cyfrowa
Waluta społeczności, będąca sposobem na lokalny handel, pozwala pieniądzom pozostać w społeczności, zamiast z niej wychodzić. Tego typu waluty okazały się skuteczne w promowaniu lokalnego wzrostu. Aby zdigitalizować walutę i umożliwić firmom uczestników rozkwit w środowisku online, zespół Honiga buduje walutę społecznościową za pomocą technologii blockchain.
„Chodzi o to, aby połączyć ludzi z różnych społeczności, aby ułatwić wsparcie finansowe za pośrednictwem łańcucha bloków” – mówi Honig. „Zamierzamy użyć czegoś, co nazywa się stablecoin – cyfrową walutą powiązaną z„ stabilnymi ”aktywami rezerwowymi, takimi jak dolar amerykański, co daje formę cyfrowego pieniądza lepiej nadającą się do codziennego handlu i transferów”.
Waluta wspólnotowa pozwoli jednostkom na inwestowanie niewielkich kwot przeznaczonych dla zmarginalizowanych przedsiębiorców. Honig mówi, że opiera się to na założeniu, że w wielu przypadkach przedsiębiorcy chcą pożyczek, które chronią ich godność, unikając materiałów informacyjnych, które umniejszają ich przedsiębiorczość. Promuje również mentoring i powiązania między społecznościami.
Portal do prawdziwych sieci
Koncepcja blockchain waluty społeczności Honig napędza drugi nowy element ekspansji Reframery: przestrzeń online do kultywowania połączeń. Ma nadzieję założyć portal internetowy, który zapewni możliwość nawiązywania kontaktów, mentoringu, wymiany pomysłów i ogólnie budowania relacji między uchodźcami a ludźmi z całego świata.
Portal ułatwi interakcje między inwestorami, wierzycielami, darczyńcami i przedsiębiorcami, wspierając rosnącą sieć.
„Możliwość połączenia z jednego końca świata na drugi to rewolucyjna szansa i chcę z niej skorzystać” — mówi Honig. „Powiedzmy, że jesteś pisarzem i pomagasz komuś w Kenii stać się lepszym pisarzem, aby mógł robić postępy w swojej karierze, to kosztuje cię tylko czas.
„Może być również rewolucyjne w ustanowieniu nowego rodzaju dawania, w którym ludzie na całym świecie zobaczą, że mentoring, wspieranie i poznawanie człowieka jest naprawdę równie ważne, a nawet ważniejsze niż wysyłanie środków finansowych”.
Pilot i nie tylko
Wirtualny inkubator z podejściem opartym na walucie społecznościowej zostanie przetestowany w Kenii, a następnie w Polsce, przeznaczony dla uchodźców z Ukrainy. Celem jest wspieranie rozwoju nowych możliwości biznesowych dla uchodźców, a jednocześnie doprowadzenie do powstania bardziej odpornych społeczności.
Przedsiębiorcy będący uchodźcami otrzymają smartfony i internet, aby uzyskać dostęp do szkoleń, funduszy i portalu internetowego. Honig już rozważa możliwość pomocy organizacjom pozarządowym (NGO) w powielaniu modelu poprzez zapewnienie funduszy na uczenie ich, jak tworzyć własne wirtualne inkubatory typu Reframery. Ma również nadzieję na uruchomienie w McMaster centrum badawczego zajmującego się przedsiębiorczością społeczną, dzięki któremu studenci ze wszystkich wydziałów będą mogli wnosić wkład w tego typu projekty.
„Jestem wielkim fanem uczenia się przez doświadczenie, więc chcę, aby uczniowie byli zaangażowani” — mówi. „To daje im coś, co naprawdę mogą umieścić w swoim CV i budują relacje międzyludzkie.
„Pozytywnych uczuć dwojga ludzi, kiedy pracują razem i pomagają sobie nawzajem, nie można zmierzyć w dolarach i centach”.
„Piwny maniak. Odkrywca. Nieuleczalny rozwiązywacz problemów. Podróżujący ninja. Pionier zombie. Amatorski twórca. Oddany orędownik mediów społecznościowych.”