Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Binance twierdzi, że będzie nadal obsługiwać belgijskich użytkowników za pośrednictwem polskiej firmy

Published

on

Binance twierdzi, że będzie nadal obsługiwać belgijskich użytkowników za pośrednictwem polskiej firmy

Na zlecenie belgijskiego Urzędu ds. Usług i Rynków Finansowych (FSMA) giełda kryptowalut Binance ogłosiła, że ​​jej polski oddział będzie świadczył usługi mieszkańcom Belgii.

W ogłoszeniu z 28 sierpnia Binance poinformowało, że Binance Poland sp. z oo – spółka, którą giełda zarejestrowała w styczniu u polskich organów regulacyjnych – wypełniłaby „obowiązki regulacyjne” wobec mieszkańców Belgii poszukujących usług na giełdzie. Według Binance niektórzy użytkownicy mogą być zobowiązani do przesłania dokumentacji w ramach wymagań Know Your Customer dla Polski, a nie Belgii.

Oświadczenie nastąpiło około dwa miesiące po tym, jak belgijski organ nadzoru finansowego nakazał Binance zaprzestanie oferowania usług wymiany kryptowalut i portfela depozytowego, powołując się na naruszenia krajowych wymogów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. FSMA zasugerowała wówczas, że Binance może działać w Belgii za pośrednictwem „osoby prawnej podlegającej prawu innego państwa członkowskiego Europejskiego Obszaru Gospodarczego”. [EEA] należycie upoważniony przez swoje macierzyste państwo członkowskie.” Do EOG zalicza się Polska.

Powiązany: Binance usunie tokeny prywatności we Francji, Włoszech, Hiszpanii i Polsce

Jako globalna giełda kryptowalut działająca w wielu krajach za pośrednictwem różnych firm, Binance od momentu jej uruchomienia stanęła w obliczu szeregu zawiłości regulacyjnych. Giełda kryptowalut zawiesiła świadczenie usług dla holenderskich użytkowników w lipcu, powołując się na to, że nie uzyskała licencji jako dostawca aktywów wirtualnych. Ponadto Binance, Binance.US i dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao stoją w obliczu pozwu ze strony amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Oczekuje się, że ustawodawstwo dotyczące rynków aktywów kryptograficznych, projekt ustawy mającej na celu stworzenie jednolitych ram regulacyjnych dla aktywów kryptograficznych we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej, wejdzie w życie w 2024 r. po zatwierdzeniu przez decydentów. Ramy przechodzą obecnie fazę konsultacji w celu zebrania informacji zwrotnych na temat standardów technicznych.

READ  Mistrzostwa Europy 29er 2024 – Gdynia, Polska DZIEŃ 3 • Live Sail Die

Czasopismo: Najlepsze i najgorsze kraje pod względem podatków od kryptowalut – plus wskazówki dotyczące podatków od kryptowalut