LONDYN oraz Warszawa, Polska, 7 sierpnia 2021 / PRNewswire-PRWeb / – Grupa Billon, założona w 2015 roku w celu odblokowania transformacyjnych możliwości blockchain w regulowanym świecie, uruchomiła teraz swój Unified Enterprise DLT, najnowszy protokół i system warstwy pierwszej oparty na blockchain, który łączy trzy klasy aktywów — walutę lokalną, dane i dokumenty — w jednej, wysokowydajnej księdze rozproszonej (DLT).
Pojawiają się wieści, że adopcja blockchain szybko przyspiesza, ale często zmierza w różnych kierunkach, a innowacje dotyczące aplikacji pieniężnych są napędzane często trudnymi do uregulowania kryptowalutami, podczas gdy systemy zarządzania dokumentami szukają sposobów na dostosowanie się do zmieniających się przepisów dotyczących prywatności i innych .
Andrzej Horoszczak, założyciel i CTO firmy Billon, wyjaśnia: „Unified Enterprise DLT to krok w technologii blockchain. Dzięki tej platformie wykorzystujemy wczesne architektury (które zapisały niewiele więcej niż sumę kontrolną w hashu) do zaawansowanego protokołu, który spełnia różne wymagania regulacyjne dotyczące przetwarzania transakcji w walutach krajowych i danych wrażliwych. Daje to firmom po raz pierwszy platformę, która rozwiązuje wiele powszechnych, ale trudnych problemów, które mogą pojawić się wszędzie tam, gdzie zarówno dane, jak i pieniądze mają kluczowe znaczenie dla działalności firmy”.
Do podstawowych umiejętności należą:
- Regulowana gotówka cyfrowa. Wbudowana logika biznesowa reguluje limity KYC i AML. Umożliwia bankowi wydawanie gotówki cyfrowej i kontrolowanie limitów transakcji dla dowolnego portfela indywidualnego lub biznesowego.
- Godne zaufania zarządzanie dokumentami. Umożliwia firmom umieszczanie całych dokumentów — a nawet złożonej logiki biznesowej — „w łańcuchu”, co eliminuje potrzebę kosztownego przechowywania w trybie offline i drogich kopii zapasowych.
- Tokenizacja danych i innych zasobów. Łączy wiele typów danych i aktywów z tożsamościami suwerennymi w celu obsługi złożonych struktur danych z wieloma podmiotami.
Unified Enterprise DLT odpowiada na dodatkowe wyzwania dla firm, w tym:
- Wiele problemów. Ponieważ transakcje w walutach krajowych wymagają ekosystemu, wiele instytucji finansowych może „wydawać” fundusze obsługiwane przez klientów w formie zaszyfrowanej, podobnie jak w modelu biznesowym kart przedpłaconych.
- Wysoka wydajność. Dzięki algorytmowi konsensusu opartemu na konsensusie bizantyjskim i dowodach z wiedzą zerową, system zapewnia najwyższą przepustowość transakcji w codziennych sieciach chmurowych.
- Energooszczędny. Ponieważ system działa w codziennej chmurze, jego zużycie energii jest niższe niż wczesne architektury blockchain, które są nadal używane. Ponieważ węzły pasują do inteligentnych urządzeń, potrzeby energetyczne ekosystemu są dalej dystrybuowane w sieci urządzeń, zwiększając moc obliczeniową sieci.
- Prywatność. W przeciwieństwie do wielu wczesnych łańcuchów bloków dane nie są widoczne dla użytkowników, którzy nie mają wymaganych kluczy. Operator sieci również nie widzi danych klienta.
- Tożsamość. Cały system opiera się na architekturze opracowanej do zarządzania częściowo lub całkowicie suwerenną tożsamością.
Wojtek Kostrzewa, dyrektor generalny Billon, dodał: „Dzięki temu kamieniowi milowemu blockchain może zająć się większą liczbą przypadków użycia w globalnej gospodarce. W przeszłości firmy mogły optymalizować jedynie pod kątem udziału w handlu światowym oraz dokumentów lub płatności, ale nie obu. Opracowaliśmy blockchain, który spełnia wymagania dotyczące wydajności i kosztów każdej firmy i ekosystemu, szczególnie dla firm, które chcą w pełni wykorzystać blockchain i zminimalizować zużycie energii i wpływ na środowisko.”
Pierwsi klienci będą z czasem migrować do Unified Enterprise DLT. Klientami są FIS/Worldpay, Polskie Biuro Kredytowe, Raiffeisen Bank International, firma ubezpieczeniowa ERGO Hestia, Philip Morris oraz nowe partnerstwa z Sygnity.
O grupie Billon
Billon opracował protokół i system DLT do płatności w walucie krajowej i przechowywania dokumentów na dużą skalę, które spełniają wszystkie wymagania regulacyjne i rozwiązują wyzwania związane z powszechnym przyjęciem technologii blockchain. Dzięki protokołowi zaprojektowanemu z myślą o wysokiej przepustowości i niskich kosztach utrzymania, naszą misją jest odblokowanie transformacyjnych możliwości blockchain w regulowanym świecie.
Billon oferuje obsługę klienta w zakresie obsługi dokumentów i regulowanych pieniędzy elektronicznych na blockchain. System wspiera również klientów w tworzeniu własnych rozwiązań korporacyjnych w obszarach zarządzania zaufanymi dokumentami, regulowanej cyfrowej gotówki oraz tokenizacji aktywów i danych
Grupa Billon Sp. powstała w Wielkiej Brytanii w 2015 roku po kilku latach badań i rozwoju w Polska. Jego unikalny protokół DLT jest wspierany przez wiele dotacji na badania i rozwój, w tym przez unijny program Horyzont 2020. Spółki zależne Billon są zatwierdzone przez brytyjskie organy regulacyjne do emisji pieniądza elektronicznego i Polska.
Rosnąca lista partnerów Billona obejmuje wiodące firmy, takie jak FIS, Raiffeisen Bank International i BIK (polskie biuro informacji kredytowej). Billon ma biura w Londyn oraz Warszawa.
Po więcej informacji odwiedź http://www.billongroup.com. Śledź grupę Billon na LinkedIn, Twitter i Facebook.
Kontakt z mediami
Nancy Broe, Doradztwo Full Tilt, +1 678-230-9146, [email protected]
SOURCE miliard grupa