Austria zwycięża energicznie i sprawia, że ​​Polska Lewandowskiego jest pierwszą drużyną, która odpadnie z Euro 2024 | WGN Radio 720

Austria zwycięża energicznie i sprawia, że ​​Polska Lewandowskiego jest pierwszą drużyną, która odpadnie z Euro 2024 |  WGN Radio 720

KARL RITTER, Associated Press

4 dni temu

Główny trener reprezentacji Polski Michał Probierz zakrywa twarz podczas meczu grupy D pomiędzy Polską a Austrią podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2024 w Berlinie, Niemcy, piątek, 21 czerwca 2024 r. (AP Photo/Ebrahim Noroozi)

BERLIN (AP) — Austria zwiększyła swoje nadzieje na awans do 1/8 finału mistrzostw Europy, pokonując w piątek Polskę 3:1 i eliminując Polaków w fazie grupowej.

Gole dla Austrii strzelili Gernot Trauner, Christoph Baumgartner i Marko Arnautovic, a w pierwszej połowie dla Polski wyrównał Krzysztof Piątek.

Robert Lewandowski, który z powodu kontuzji opuścił pierwszy mecz Polski z Holandią, wszedł na boisko w drugiej połowie, ale nie był w stanie się pozbierać i już po pięciu minutach na boisku otrzymał żółtą kartkę.

„Jesteśmy przygnębieni tym wynikiem, ale pozostał nam jeszcze jeden mecz w grupie i musimy dać z siebie wszystko i zdobyć trzy punkty” – Lewandowski powiedział polskiej stacji TVP Sport.

Niewielkie szanse Polski na przejście przez fazę grupową zniknęły kilka godzin później, gdy Holandia i Francja zremisowały 0:0. To gwarantuje, że na jeden mecz przed końcem Polaków zajmą ostatnie miejsce w grupie D.

Austria, która właśnie przegrała z Francją, znakomicie wyszła z meczu i objęła prowadzenie już po dziesięciu minutach, gdy Trauner głową po dośrodkowaniu Philippa Mwene’a.

Polki odrobiły straty i tuż przed przerwą wyrównały, gdy Piątek wykorzystał odbicie z bliskiej odległości.

Polscy kibice wiwatowali, gdy 15 minut po rozpoczęciu drugiej połowy ich rekordowy strzelec Lewandowski wszedł z ławki rezerwowych i zadebiutował na Euro 2024, zastępując w ataku Adama Buksę.

Jednak kapitan miał rozczarowujący wieczór w Berlinie. Po mocnym faulu na Philippie Lienharcie niemal natychmiast pokazano mu żółtą kartkę, a dwie minuty później Austria ponownie wyszła na prowadzenie: Baumgartner przyjął doskonałe podanie od Alexandra Prassa i zdobył gola na 2:1.

READ  – Płakałam! - Mark Cavendish ujawnia swój ulubiony moment z Tour de France 2022

Tym razem Polska nie miała siły odpowiedzieć.

Arnautovic przypieczętował zwycięstwo Austrii rzutem karnym po tym, jak bramkarz Polski Wojciech Szczęsny powalił Marcela Sabitzera w polu karnym w 77. minucie.

Baumgartner powiedział, że na drużynę spadła presja po początkowej porażce z Francją, która zakończyła passę siedmiu zwycięstw Austrii z rzędu.

„Szczerze mówiąc, ciążyła na nas duża presja” – powiedział Baumgartner. „Naprawdę czujemy ulgę”.

Lewandowski na rozgrzewkę przed turniejem doznał kontuzji mięśnia uda i opuścił pierwszy mecz Polski na Mistrzostwach Europy. Nie znalazł się w wyjściowym składzie przeciwko Austrii, ale w piątek powiedział, że czuje się dobrze i „nie odczuwa żadnego bólu”.

Trener Michał Probierz powiedział, że przy wyniku 1:1 sprowadził Lewandowskiego, aby wszystko wróciło do normy.

„W drugiej połowie chcieliśmy przebić się przez austriacką obronę. Szkoda, że ​​nie od razu strzeliliśmy zwycięskiego gola – powiedział Probierz.

Następnie we wtorek Austria zmierzy się z Holandią po porażce i zwycięstwie.

W ostatniej rundzie fazy grupowej Francja czeka na Polskę z dwiema porażkami.