Austria wygrywa energią i sprawia, że ​​Polska Lewandowskiego jest pierwszą drużyną, która odpadnie z Euro 2024 – Wiadomości WKRG 5

KARL RITTER, Associated Press

2 tygodnie temu

Główny trener reprezentacji Polski Michał Probierz zakrywa twarz podczas meczu grupy D pomiędzy Polską a Austrią podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2024 w Berlinie, Niemcy, piątek, 21 czerwca 2024 r. (AP Photo/Ebrahim Noroozi)

BERLIN (AP) — Austria zwiększyła swoje nadzieje na awans do 1/8 finału mistrzostw Europy, pokonując w piątek Polskę 3:1 i eliminując Polaków w fazie grupowej.

Gernot Trauner, Christoph Baumgartner i Marko Arnautovic strzelili gole dla Austrii, a Krzysztof Piątek wyrównał dla Polski w pierwszej połowie.

Robert Lewandowski, który z powodu kontuzji opuścił pierwszy mecz Polski z Holandią, wszedł na boisko w drugiej połowie, ale nie był w stanie się pozbierać i już po pięciu minutach na boisku otrzymał żółtą kartkę.

„Jesteśmy przygnębieni tym wynikiem, ale pozostał nam jeszcze jeden mecz w grupie i musimy dać z siebie wszystko i zdobyć trzy punkty” – Lewandowski powiedział polskiej stacji TVP Sport.

Niewielkie szanse Polski na przejście przez fazę grupową zniknęły kilka godzin później, gdy Holandia i Francja zremisowały 0:0. To gwarantuje, że na jeden mecz przed końcem Polaków zajmą ostatnie miejsce w grupie D.

Austria, która właśnie przegrała z Francją, znakomicie wyszła z meczu i objęła prowadzenie już po dziesięciu minutach, gdy Trauner głową po dośrodkowaniu Philippa Mwene’a.

Polki odrobiły straty i tuż przed przerwą wyrównały, gdy Piątek wykorzystał odbicie z bliskiej odległości.

Polscy kibice wiwatowali, gdy 15 minut po rozpoczęciu drugiej połowy ich rekordowy strzelec Lewandowski wszedł z ławki rezerwowych i zadebiutował na Euro 2024, zastępując w ataku Adama Buksę.

Jednak kapitan miał rozczarowujący wieczór w Berlinie. Po mocnym faulu na Philippie Lienharcie niemal natychmiast pokazano mu żółtą kartkę, a dwie minuty później Austria ponownie wyszła na prowadzenie: Baumgartner przyjął doskonałe podanie od Alexandra Prassa i zdobył gola na 2:1.

READ  KaVontae Turpin szybko zrobiła wrażenie na Kowbojach

Tym razem Polska nie miała siły odpowiedzieć.

Arnautovic przypieczętował zwycięstwo Austrii rzutem karnym po tym, jak bramkarz Polski Wojciech Szczęsny powalił Marcela Sabitzera w polu karnym w 77. minucie.

Baumgartner powiedział, że na drużynę spadła presja po początkowej porażce z Francją, która zakończyła passę siedmiu zwycięstw Austrii z rzędu.

„Szczerze mówiąc, ciążyła na nas duża presja” – powiedział Baumgartner. „Naprawdę czujemy ulgę”.

Lewandowski na rozgrzewce przed turniejem doznał kontuzji ścięgna podkolanowego i opuścił pierwszy mecz Polski na Mistrzostwach Europy. Nie znalazł się w wyjściowym składzie przeciwko Austrii, ale w piątek powiedział, że czuje się dobrze i „nie odczuwa żadnego bólu”.

Trener Michał Probierz powiedział, że przy wyniku 1:1 sprowadził Lewandowskiego, aby wszystko wróciło do normy.

„W drugiej połowie chcieliśmy przebić się przez austriacką obronę. Szkoda, że ​​nie od razu strzeliliśmy zwycięskiego gola – powiedział Probierz.

Następnie Austria zmierzy się z Holandią po porażce i zwycięstwie we wtorek.

W ostatniej rundzie fazy grupowej Francja czeka na Polskę z dwiema porażkami.