Connect with us

technologia

Arena Biznesowa 19.10 | Świat TVP

Published

on

Arena Biznesowa 19.10 |  Świat TVP

Business Arena oferuje świeże spojrzenie na wszystko, co napędza światową gospodarkę. W środowym odcinku gospodarz Business Areny, David Kennedy, otworzył show naszymi głównymi historiami, które brzmiały: Polska chce reparacji od Niemiec, ale może dostać coś cenniejszego; Fundusze unijne dla Polski mogą być zagrożone.

Niemiecka inwazja na Polskę w 1939 r. i późniejsza okupacja do 1945 r. miała katastrofalny wpływ na Polskę jako państwo i naród. Własność fizyczna była niszczona i plądrowana, a duże miasta pustoszane. Ludność została poddana ludobójczej polityce, która obejmowała masowe zabójstwa, deportacje, wypędzenia i przymusową pracę. Niemieccy okupanci zniszczyli życie jednego pokolenia i na dziesięciolecia hamowali rozwój Polski. Polska domaga się od Niemiec reparacji. Mimo napiętych stosunków polsko-niemieckich może być trochę bardziej wartościowych pieniędzy.

Gość Biznes Areny

Andrew Tettenborn, profesor prawa na Uniwersytecie w Swansea, został zaproszony przez TVP World do wystąpienia na temat wojennych pieniędzy.

Omówiono m.in. następujące tematy:

Według doniesień różnych mediów, unijne fundusze dla Polski mogą być zagrożone ze względu na spór o izbę dyscyplinarną polskiego Sądu Najwyższego. Przedmiotowe finansowanie z Funduszu Spójności UE obejmuje ponad 75 mld euro dotacji w budżecie na lata 2021–2027, a także 24 mld euro dotacji i 12 mld euro pożyczek w ramach krajowego planu naprawy.

Środowy pokaz obejmował również:

– Startup zajmujący się technologią mleczarską opracował krokomierz dla krów. Założona w 2011 roku technologia Stellapps jest obecnie wykorzystywana przez prawie trzy miliony hodowców bydła mlecznego w 36 000 indyjskich wsi, którzy produkują ponad 13,5 miliona litrów mleka dziennie.

– Amerykański gigant streamingowy Netflix poinformował, że ostatni kwartał, który zakończył się we wrześniu, dodał 2,4 mln nowych abonentów po dwóch kolejnych kwartałach utraty abonentów.

READ  Izba Paso Robles popiera proponowany port kosmiczny

– Projekt o wartości 8 miliardów dolarów ma na celu przekształcenie nieczynnego lotniska w Berlinie w eko-miasto. Został pomyślany jako przyjazna dla klimatu społeczność pełna zrównoważonych technologii, ze zintegrowanym kampusem uniwersyteckim i centrami innowacji, aby wprowadzić te technologie w przyszłość.

Źródło:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *