Dowiedzenie się, jak dzisiejsze młode pokolenie skoncentrowane na mediach społecznościowych można przedstawić Holokaustowi, jest złożone, ale film dokumentalny #AnneFrank: Parallel Stories zostanie wyemitowany 7 kwietnia o 22:30 w YesDocu oraz w YesVOD i StingTV Holocaust Remembrance Day (który trwa miejsce w czwartek tego roku) przedstawia historię Franka w sposób, który ją ożywia.
Film będzie pokazywany od 7 do 10 kwietnia w Teatrze Jerozolimskim oraz 8 kwietnia w Hajfie Kinematografii.
Zdobywczyni Oscara Helen Mirren opowiada historię życia Franka, korzystając z fragmentów, które czyta ze słynnego pamiętnika. Czytania Mirren, jednej z największych aktorek na świecie, są wzruszające i wciągające.
Film wyreżyserowany przez Sabinę Fedeli i Annę Migotto jest oprawiony w ramy wizyty w obozie Bergen-Belsen, gdzie młoda kobieta poznaje historię Franka podczas wizyty w grupie młodzieżowej i pisze o niej w mediach społecznościowych. Może to brzmieć jak sztuczka, ale jest skuteczne.
Film koncentruje się na młodości Anne i jej nadziei, pokazując jej zdjęcia i podkreślając szczegóły jej życia, takie jak fakt, że ściany sypialni w kryjówce jej rodziny przykryła zdjęciami gwiazd filmowych, holenderskiej rodziny królewskiej i łyżwiarki figurowej Sonji Henie. .
Film dotyczy również warunków panujących w obozie Bergen-Belsen, gdzie Frank i jej siostra Margot zmarli na tyfus tuż przed końcem wojny. Podczas gdy film stara się udostępnić Holokaust młodym ludziom, nie stara się w żaden sposób ukryć horroru. Istnieją fragmenty filmowe przedstawiające wyzwolenie Bergen-Belsen przez Brytyjczyków, w tym materiał graficzny przedstawiający te oddziały zmuszające niemieckich mieszkańców miasta sąsiadującego z obozem do pochowania ciał Żydów, którzy tam zginęli, w masowych grobach, wśród których mogą być siostry Frank. Film został nakręcony w 2019 roku z okazji 90. urodzin Franka.
cnxps.cmd.push (function () {cnxps ({playerId: ’36af7c51-0caf-4741-9824-2c941fc6c17b’}). render (’4c4d856e0e6f4e3d808bbc1715e132f6′);});
if (window.location.pathname.indexOf („656089”)! = -1) {console.log („hedva connatix”); document.getElementsByClassName („divConnatix”)[0].style.display = „none”;}
Oprócz #AnneFrank dzień odbędą się projekcje innych filmów o tematyce Holokaustu, zarówno dramatycznych, jak i dokumentalnych.
The Jerusalem Cinematheque pokazuje #uploading_holocaust 7 kwietnia o 18:30, dokument Sagi Bornsteina i Udi Nira, który analizuje wycieczki uczniów do obozów koncentracyjnych w Polsce poprzez dziesiątki tysięcy filmów przesłanych na YouTube przez uczestników. To jest interesujące spojrzenie na to, co uczniowie wyciągają z tego izraelskiego rytuału przejścia.
Cellcom TV będzie mieć kanał Yad Vashem przez 48 godzin, który drugi rok z rzędu będzie zawierał obszerne zeznania osób, które przeżyły Holokaust. Pokazuje także dziesiątki filmów fabularnych i dokumentalnych o tematyce Holokaustu, w tym Lista Schindlera Stevena Spielberga, Poprzednie życie Avi Neshera oraz autobiograficzne filmy aktorki Gili Almagor, Lato Aviya i Pod drzewem Domim.
HOT8 przez cały dzień wyświetla serię filmów dokumentalnych o tematyce Holokaustu.
Muranów Chen Shelacha to przebłysk warszawskiej dzielnicy Muranów, która niegdyś była kwitnącym i ważnym ośrodkiem życia żydowskiego. W czasie II wojny światowej dzielnica została przekształcona w getto warszawskie, a po wojnie odbudowana. Mimo to do dziś w okolicy można odczuć wpływ dawnych duchów żydowskich, a niektórzy mieszkańcy uważają, że jest ona rzeczywiście nawiedzona. Muranov zostanie również pokazany w Tel Aviv Cinematheque 8 kwietnia.
Norymberga: Naziści przed sądem to nowe spojrzenie na proces, w którym omawiano i analizowano zbrodnie popełnione przez nazistów.
Dzień w Auschwitz przedstawia jeden dzień w tym obozie śmierci na podstawie zdjęć wykonanych przez nazistowskich fotografów i zawiera wywiady z ocalałymi, którzy rozpoznają się na zdjęciach.
Golda Maria przedstawia wywiad, który Patrick Sobelman przeprowadził ze swoją babcią Goldą Marią Tondovską na temat jej życia i tego, jak przeżyła Holokaust. W 2020 roku Patrick i jego syn Hugo zamieścili ten osobisty raport w filmie.
KAN 11 pokazuje nowy dokument Romana Shumunova Bernshtein – Reise zum Licht 7 kwietnia o 21:15. To historia partyzanta imieniem Leonid Bernstein i jego niezwykłej historii.