Connect with us

technologia

Ambasador Studentów dzieli się doświadczeniem jako główny inżynier z New Bruins

Published

on

Ambasador Studentów dzieli się doświadczeniem jako główny inżynier z New Bruins

IJeśli ostatnio byłeś na wycieczce po Samueli School of Engineering na UCLA, prawdopodobnie spotkałeś Aleksandrę Dudek, studentkę czwartego roku inżynierii mechanicznej.

Dudek jest Ambasadorką Inżynierii od pierwszego roku, witając nowych i potencjalnych studentów na UCLA, zabierając ich na wycieczki po szkole i dzieląc się swoją wiedzą z pierwszej ręki o tym, jak to jest być studentem inżynierii.

Miłość Dudka do pola jest głęboka. Od projektów kosmicznych w szkole podstawowej po niedawne staże w największych firmach technologicznych, inżynieria zawsze odgrywała ważną rolę w życiu Dudka.

Wychowana w pobliżu Pasadeny w domu mniej niż pół mili od NASA Jet Propulsion Laboratory (JPL), Dudek powiedziała, że ​​wielu rodziców jej kolegów ze szkoły pracowało w JPL i często zgłaszało się na ochotnika do szkoły.

„Pamiętam mały program zajęć pozalekcyjnych w czwartej klasie, w którym pracowaliśmy z naukowcami NASA nad tworzeniem komet z suchego lodu i Ziemi, kiedy uczyliśmy się o misji Rosetta” – powiedział Dudek.

„Nie sądzę, że naprawdę wiesz, czy coś ci się podoba, dopóki tego nie spróbujesz, więc… zawsze zachęcam moje grupy wycieczkowe do szukania okazji i wykorzystywania ich, gdy się pojawią” – powiedziała Aleksandra Dudek.

Później, w liceum, Dudek miała okazję uczęszczać do nowej Akademii Kosmicznej – partnerstwa pomiędzy JPL a szkołą publiczną, do której uczęszczała – gdzie uczniowie w czteroosobowych zespołach mieli za zadanie zaprojektować pojazd nośny wykorzystujący wyłącznie energię sprężystą. Dudek i jej koledzy z drużyny zdołali przenieść żarówkę i ładunek kamery na najwyższą wysokość Mars Yard JPL.

„[It] było bardzo ekscytujące, biorąc pod uwagę, że żadna z nas nie używała piły przed tą akademią, a skończyliśmy na zrobieniu na zamówienie i przymocowaniu dwóch na cztery naciągi i elastycznych taśmach treningowych, aby stworzyć tę potężną wyrzutnię!” Dudek powiedziała o doświadczeniach jej żeńskiego zespołu na projekt.

READ  Na płycie głównej ASUS ROG Maximus Z790 Hero Evangelion o wartości 700 dolarów jest literówka

Dudek, polonijna Amerykanka w pierwszym pokoleniu i najmłodsze dziecko w rodzinie lekarzy i dentystów, poszła w ślady swoich dwóch starszych sióstr i została Bruinem. Początkowo próbowała połączyć swoją miłość do matematyki i fizyki z pasją rodziny do medycyny, wybierając kierunek bioinżynierii, ale szybko odkryła, że ​​woli mechaniczne aspekty inżynierii, więc zmieniła kierunek, jednocześnie koncentrując się na badaniach nad urządzenia medyczne.

Powiedziała, że ​​szczególnie podobał jej się kurs inżynierii mechanicznej i lotniczej MAE 107: Wprowadzenie do modelowania i analizy systemów dynamicznych.

„Ten kurs jest znany jako jeden z najtrudniejszych kursów inżynierii mechanicznej, ale naprawdę doceniłem komponent matematyczny i to wprowadzenie do sterowania” – powiedział Dudek.

Jesienią rozpocznie badania w Laboratorium Teorii Weryfikowalności i Teorii Sterowania Robotyki adiunkta Inżynierii Mechanicznej i Lotniczej Bretta Lopeza, aby dalej badać inżynierię sterowania.

Często jedyna kobieta w swoich projektach grupowych lub działach laboratoryjnych, Dudek powiedziała, że ​​jednym z największych wyzwań, z jakimi się zmierzyła, było poczucie syndromu oszusta i izolacji.

„Chociaż mam szczęście, że żaden z moich kolegów nie powiedział nic, co mogłoby zakwestionować moje umiejętności na UCLA, to uczucie jest dość trudne do zniesienia” – powiedział Dudek. Ale doświadczenie zachęciło ją również do poszukiwania mentorek w szkole i na stażach.

Dudek znalazł społeczność w Den Operations na UCLA, grupie studenckiej, która prowadzi sekcję studenckich fanów sportu (pieszczotliwie nazywaną „The Den”) podczas wydarzeń sportowych UCLA. Od pilnowania niedźwiedzia Bruin podczas tygodnia Beat 'SC po kibicowanie Bruinom podczas turnieju koszykówki PAC-12, Dudek wykazał ducha Bruina i zaprzyjaźnił się z kilkoma bliskimi przyjaciółmi poza techniką. To doświadczenie pomogło jej poczuć szczególną więź z rodziną Bruin, powiedziała.

Doświadczenia Dudka na UCLA otworzyły również drzwi do staży w różnych dyscyplinach inżynierskich. W miarę postępów, biorąc więcej zajęć online podczas blokad wiosennych i jesiennych 2020 r., jej młodszy rok był w stanie zabrać zimowe kwatery poza szkołę, aby pracować w zespole Megapack Tesli, gdzie korzystała z wspomaganego komputerowo szkicowania i analizy elementów skończonych, aby opracować wysoki poziom -wydajne baterie i zrównoważone produkty energetyczne.

READ  Chwyć mistrzowski miecz wcześnie dzięki tej niesamowicie prostej Zeldzie: Breath Of The Wild Glitch

„Wyjście z mojej strefy komfortu do pracy w tej branży pomogło mi nauczyć się, że mogę czuć się spełniona w pracy poza medycyną, ale rola, w której jestem i firma, w której jestem do pracy, muszą mieć misję, która łączy z moimi wartościami, niezależnie od tego, czy chodzi o poprawę opieki zdrowotnej, czy przyspieszenie przejścia na zrównoważoną energię” – powiedziała.

Ostatnio Dudek pracował jako letni staż w dziale neurowaskularnym u producenta wyrobów medycznych Stryker, po wcześniejszym stażu w zespole endoskopowym firmy. Pracowała w branży medycznej, z którą jej rodzina jest ściśle związana, nawet opracowując metody testowe i modele, które pomagają wykazać skuteczność urządzeń nerwowo-naczyniowych firmy amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków oraz innym agencjom regulacyjnym.

Dudek powiedziała, że ​​jej staże były nie tylko świetną okazją do zdobycia praktycznego doświadczenia w branży, ale także potwierdziły jej wszechstronność w zakresie inżynierii – uświadomieniem, że chętnie dzieli się z nowymi i przyszłymi studentami, wprowadzając ich do UCLA Samueli na tras koncertowych, które prowadzi.

„Nie sądzę, że naprawdę wiesz, że coś ci się spodoba, dopóki tego nie spróbujesz, więc… zawsze zachęcam moje grupy koncertowe do szukania okazji i korzystania z nich, gdy się pojawią” – powiedział Dudek. „Naprawdę nie możesz przewidzieć, co przyniesie ta okazja”.

Natalie Weber przyczyniła się do powstania tej historii.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *