technologia
Alstom chce wzmacniać pozycję Polski na krajowym rynku
Globalny producent taboru szynowego Alstom ogłosił konsolidację całej działalności na polskim rynku w ramach jednej organizacji ALSTOM Polska SA, aby wzmocnić swoją pozycję na polskim rynku.
Niniejsze ogłoszenie ma na celu skonsolidowanie produktów i rozwiązań Spółki w jeden rynek obejmujący zbiórkę pojazdów szynowych, usługi/rozwiązania kolejowe oraz systemy sterowania ruchem kolejowym.
Oczekuje się, że nowa spółka będzie dalej rozwijać działalność Alstomu w Polsce, która trwa obecnie ponad 25 lat.
Alstom zwrócił uwagę, że już wcześniej korzystał z bogatego dziedzictwa przemysłowego polskich lokalizacji, takiego jak 180-letnia obecność Pafawagu we Wrocławiu, 150-letnia obecność Konstal w Chorzowie i 100-letnia obecność ZWUS w Katowicach.
Sławomir Cyza, dyrektor generalny i dyrektor zarządzający Alstomu w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich, podkreślił, że ogłoszenie otworzy nowy rozdział w historii Alstomu: „Tworząc jedną spółkę ALSTOM Polska SA rozpoczynamy nową Rozdział w historii Alstomu w Polsce.
„Połączenie trzech firm z ponad 120-letnią historią w Polsce i 4000 pracowników ugruntowuje naszą wiodącą pozycję na rynku i pozwala nam obsługiwać naszych klientów zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym, a nasza działalność eksportowa obejmuje Włochy, Holandię, Norwegia, Niemcy, kraje bałtyckie i Zjednoczone Emiraty Arabskie.
Producent planuje na tym bazować poprzednie triumfy w Polscełącznie z dostawą pierwszego pociągu dużych prędkości, Pendolino, w grudniu 2014 r.
Jak już informowaliśmy, Pendolino ma osiągać prędkość 250 km/h zarówno na trasach dużych prędkości, jak i na trasach konwencjonalnych, i jest wyposażony w technologię, która umożliwia podróżowanie do 35% szybciej niż pociągami konwencjonalnymi.