Connect with us

technologia

AI zajmuje kadrę kierowniczą polskiej firmy spirytusowej

Published

on

AI zajmuje kadrę kierowniczą polskiej firmy spirytusowej

Podczas gdy wielu pracowników obawia się, że sztuczna inteligencja może pewnego dnia przejąć ich pracę, polski producent napojów oddaje rolę dyrektora generalnego robotowi.

Dictador, najbardziej znany ze swoich rumów, zatrudnił robota ze sztuczną inteligencją do prowadzenia firmy. Nazywa się „Mika”.

„Decyzja zarządu Dictador jest jednocześnie rewolucyjna i odważna” – powiedział Marek Szoldrowski, Prezes Dictador Europe w oświadczeniu. „Ten pierwszy robot przypominający człowieka, wyposażony w sztuczną inteligencję w strukturze korporacyjnej, na zawsze zmieni świat, jaki znamy”.

Ważne decyzje, takie jak zatrudnianie i zwalnianie, nadal leżą w rękach pracowników firmy. Zamiast tego Mika skupi się przede wszystkim na wyborze artystów, którzy zaprojektują niestandardowe butelki.

„Mój proces decyzyjny opiera się na kompleksowej analizie danych i zgodności z celami strategicznymi firmy” – Mika – stwierdził w „wywiadzie” agencji Reuters. „Jest wolny od osobistych uprzedzeń i zapewnia bezstronne i strategiczne decyzje, które na pierwszym miejscu stawiają dobro organizacji”.

Pewnie nie zaszkodzi, że Mika też lubi pracować całą dobę, nie pytając o opcje na akcje.

Zastrzyk PR? Oczywiście, że tak, ale to nie oznacza, że ​​warto go od razu odrzucać.

Dictador przoduje w tego typu akrobacjach opartych na technologii, oferując w zeszłym tygodniu tak zwaną „pierwszą na świecie tokenizację dojrzałego rumu”, a w zeszłym roku oferując rum za pośrednictwem NFT (co szybko zebrało dla firmy 25 000 dolarów).

Choć Mika może być ozdobą, w nadchodzących latach oczekuje się, że firmy będą podejmować coraz więcej decyzji wykorzystujących generatywną sztuczną inteligencję. Aktualny raport od McKinsey’a odkryli, że sztuczna inteligencja może wnieść do światowej gospodarki do 2040 r. równowartość 2,6–4,4 biliona dolarów rocznie. Dla porównania, całkowity PKB Wielkiej Brytanii w 2021 r. wyniósł 3,1 biliona dolarów

READ  Caroline O'Doherty: Sama technologia nie uratuje planety, potrzebni są ludzie, którzy ją przyjmą

Ponadto z raportu wynika, że ​​sztuczna inteligencja może umożliwić wzrost wydajności pracy o 0,1% do 0,6% rocznie w tym samym okresie.

Zapisz się do newslettera Eye on AI, aby być na bieżąco z tym, jak sztuczna inteligencja kształtuje przyszłość biznesu. Zarejestruj się za darmo.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *