Connect with us

Najważniejsze wiadomości

ACSC jedzie do Polski na ćwiczenia międzynarodowe > Dowództwo Edukacji i Szkolenia Lotniczego > Pokaz artykułu

Published

on

ACSC jedzie do Polski na ćwiczenia międzynarodowe > Dowództwo Edukacji i Szkolenia Lotniczego > Pokaz artykułu

BAZA SIŁ POWIETRZNYCH MAXWELL, Ala.– W ramach trwającej wymiany partnerskiej z Polską Akademią Nauk Wojennych w Warszawie, uniwersytet lotniczy wysłał sześciu członków do udziału w ćwiczeniu planowania komponentów lotniczych, AIR SHIELD, 13-21 maja 2023 r.


Czterech studentów i dwóch wykładowców Kolegium Dowództwa i Sztabu Powietrznegoobecność była 14-tym razem, kiedy członkowie przybyli na to wydarzenie w ramach corocznej wymiany z uniwersytetem.




















„Oprócz udziału USA, był także udział Niemców i Węgier” – powiedział Kevin Holzimmer, członek wydziału, który uczestniczył w wycieczce i był jedną z sił napędowych stojących za umożliwieniem tej możliwości 14 lat temu. „Podstawowym celem jest zapoznanie studentów amerykańskich z planowaniem z sojusznikami oraz wszystkimi wyzwaniami i możliwościami, jakie niesie ze sobą taka praca. Jeden ze studentów powiedział: „Powinniśmy wysłać więcej studentów na tę wymianę. Często rozmawiamy o pracy z sojusznikami, ale niewielu rzeczywiście podejmuje się pracy z sojusznikami”.


Ta międzynarodowa wymiana zapewnia studentom i wykładowcom ACSC możliwość ćwiczenia planowania sił powietrznych w sojuszniczym środowisku, przy jednoczesnym rozwijaniu kontaktów w całej Europie w scenariuszu dostosowanym do obecnej sytuacji globalnej. Spośród zaangażowanych studentów dwóch uczestników zostało zapisanych do programu Joint All-Domain Strategist, a dwóch innych jest Naukowcy z Uniwersytetu Lotniczego i jest przypisany Global College of Professional Military Education oraz Joint Warfare Division na rok akademicki 2024.


„Doświadczenia w Polsce były istotne zarówno pod względem edukacyjnym, jak i operacyjnym” — powiedział mjr Timmy Wang, jeden z uczniów biorących udział w wycieczce. „Spotkania podczas ćwiczeń z partnerami z NATO dały wgląd w ich sposób myślenia i pokazały nasze wspólne wartości. Potwierdziło to program nauczania w ACSC, ponieważ mogliśmy rozpocząć planowanie bezpośrednio z naszymi partnerami z NATO i natychmiast mówić tym samym doktrynalnym językiem planowania i metodologią przy wzajemnym zrozumieniu. Dzięki współpracy z sojusznikami i doświadczeniu w lotnictwie, podróż nadal podkreśla znaczenie współpracy z naszymi sojusznikami i partnerami. To wspaniałe doświadczenie spotkać się zarówno na poziomie osobistym, jak i zawodowym”.

READ  Czy roboty narażają ludzką siłę roboczą na ryzyko?



















Zespół był w stanie zaangażować się w scenariusze ćwiczeń, które obejmowały realistyczne problemy operacyjne, w tym wtargnięcie do wschodniego sąsiada ze wsparciem ataków hybrydowych. Ćwiczenie dało uczniom możliwość nawiązania współpracy z rówieśnikami z Polski, Niemiec i Węgier oraz działania w ramach wielonarodowego wysiłku mającego na celu rozwiązanie globalnego problemu przy użyciu wspólnej doktryny aliantów.


„Uczestnictwo w takich ćwiczeniach jest bardzo korzystne” – powiedział Want. „Nie ma zbyt wielu możliwości uczestniczenia w ćwiczeniach wielonarodowych, a każda taka okazja jest bardzo korzystna dla naszego rozwoju. Myślę, że jest to okazja do wymiany doświadczeń i budowania zaufania z naszymi sojusznikami. Mogłem opowiedzieć polskiemu pilotowi C-130 o mojej przeszłości C-130, podzielić się historiami i nawiązać więź podczas ćwiczeń. Wiem, że gdyby nasze ścieżki skrzyżowały się w przyszłości, moglibyśmy budować na tej więzi i zaufaniu, aby wypełnić naszą misję”.



Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *