Grupa Żywiec podpisała list intencyjny dotyczący sprzedaży cieszyńskiego Browaru Zamkowego spółce Felix Investments – poinformował serwis prasowy Grupy Żywiec. Strony zadeklarowały chęć zawarcia umowy sprzedaży udziałów w tym roku.
/.123RF / PICSEL
Felix Investments reprezentuje rodzinę Led. 100 procent można kupić. Udziały w Browarze Zamkowym Cieszyn.
„Zależało nam na tym, aby Browar Zamkowy Cieszyn pozyskał inwestora, który chciałby nie tylko zachować dotychczasową działalność i pracowników, ale także swój niepowtarzalny charakter. Cieszę się, że nabywcą browaru będzie firma rodzinna działająca na Śląsku Cieszyńskim. To partner, który podziela nasz szacunek do tradycji i udowadnia istniejącymi projektami, że może zagospodarować takie historyczne miejsca i nadać im nowe przeznaczenie ”- powiedział cytowany w komunikacie prezes Grupy wywiec Francois-Xavier Mahot.
Prezes Felix Investments Adam Leda wyraził zadowolenie, że Grupa Żywiec postanowiła powierzyć spółce dalszy rozwój cieszyńskiego browaru. „To prawdziwa lokalna duma i perła nie tylko piwowarstwa, ale i turystyki. Jesteśmy prawdziwymi entuzjastami tak wyjątkowych miejsc, a naszym celem jest nie tylko zachowanie 170-letniej spuścizny browaru, ale także rozwijać się ”- powiedział.
Felix Investments to grupa lokalnych przedsiębiorców działających m.in. na terenie powiatu cieszyńskiego. W Ustroniu są trzy restauracje. Planują otworzyć kolejne dwa w Wiśle i Katowicach. W ubiegłym roku firma kupiła fabrykę mięsa w Bielsku-Białej. Na Dolnym Śląsku przez prawie 20 lat restaurowano zabytkowy pałac z XVIII wieku w Jedlinie-Zdroju, w którym obecnie mieści się muzeum, hotel, hostel, sale balowe, a od 2014 roku browar.
Cieszyński Browar Zamkowy produkuje piwo nieprzerwanie od 1846 roku.
Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Zaangażuj się i czytaj wiadomości biznesowe