Connect with us

Najważniejsze wiadomości

WHO Polska obchodzi Europejski Tydzień Szczepień

Published

on

WHO Polska obchodzi Europejski Tydzień Szczepień

Biuro Krajowe WHO w Polsce obchodzi Europejski Tydzień Szczepień (EIW 2024) różnymi wydarzeniami w Warszawie we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, Ministerstwem Edukacji, Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego – Państwowym Zakładem Higieny, Państwowym Instytutem Badawczym, Główny Inspektorat Sanitarny, Instytut Macierzyństwa i Dziecka oraz Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) Polska.

Ponad 500 uczestników weźmie udział w Rodzinnym Biegu Szczepień, będącym częścią wydarzenia, które odbędzie się 21 kwietnia 2024 r. na Stadionie Narodowym. Sportowcy amatorzy i dzieci będą mieli okazję pobiec razem z zawodowymi sportowcami. Ludzie będą mieli także okazję spróbować innych gier sportowych i wziąć udział w quizach poświęconych tematowi wydarzenia, jakim są szczepienia i szczepionki, których celem jest zwiększenie zrozumienia i zaufania społecznego. Zaproszono ogół społeczeństwa do wzięcia udziału i bycia świadkiem niezwykłego pokazu ducha wspólnoty, dzielenia się wiedzą i sportowej rywalizacji.

Wydarzenia, które odbędą się 22 i 23 kwietnia, będą skupiać się na wymianie opartych na dowodach spostrzeżeń między naukowcami, czołowymi ekspertami, decydentami, specjalistami i innymi uczestnikami, aby zapewnić zapobieganie ogniskom chorób zakaźnych i ich powstrzymywanie.

Podczas konferencji „Trust Vacccinations” uczestnicy dowiedzą się o aktualnym stanie szczepień dzieci w Polsce oraz poznają wyniki najnowszych badań przeprowadzonych przez UNICEF Polska we współpracy z Fundacją Instytut Matki i Dziecka, Yale School of Medicine oraz Europejską Fundacją Utworzono Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób. Ponadto uczestnicy zostaną poinformowani o wynikach akcji „Powiedz szczepieniom TAK”.

Konferencja stanowi platformę do wymiany najnowszych technik naukowych i ulepszeń w celu zwiększenia efektywności szczepień, szczególnie w kontekście globalnej migracji i kryzysu uchodźczego w Polsce i Regionie Europejskim.

W programie szeroki wachlarz zajęć, obejmujący wykłady programowe, wystąpienia i dyskusje panelowe z czołowymi ekspertami polskimi i międzynarodowymi. Dr. Mark Muscat, specjalista techniczny ds. chorób, którym można zapobiegać poprzez szczepienia i szczepień w Biurze Regionalnym WHO na Europę, poprowadzi sesję na temat eliminowania luk w odporności. Odbędą się także dodatkowe sesje dotyczące ryzyka epidemicznego, szczepień kobiet w ciąży i interwencji behawioralnych promujących szczepienia.

READ  Nowe ograniczenia w Polsce. Gowin: Rząd planuje zakazać podróży służbowych

Ostatni dzień EIW 2024 poświęcony jest szczepieniom dorosłych i obejmuje konferencję „Kalendarz szczepień dorosłych”, organizowaną we współpracy z Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego.

Konferencja odbędzie się w siedzibie Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie. Głównym celem tej konferencji jest podniesienie świadomości na temat znaczenia szczepień dla dorosłych. Tematyka tegorocznej konferencji podkreśli, że profilaktyka chorób zakaźnych nie ogranicza się do dzieciństwa, a szczepienia dorosłych są ważnym narzędziem utrzymania zdrowego życia. Wkłady obejmują dr. Nino Berdzuli, Przedstawicielka WHO w Polsce i Specjalny Wysłannik do Krajów Przyjmujących Uchodźców, podczas sesji poświęconej podejściu do szczepień przez całe życie. Inne tematy obejmują szczepienia pacjentów chorych na choroby niezakaźne i omawianie szczepień z dorosłymi pacjentami.

Te trzydniowe wydarzenia stanowią dla społeczności i ekspertów naukowych okazję do promowania korzyści płynących ze szczepień i ich roli w zapewnianiu wszystkim lepszego zdrowia.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *