Wynik Grupy D Mistrzostw Europy 2024: Marko Arnautovic, Christoph Baumgartner i Gernot Trauner pomagają Austriakom w ważnym zwycięstwie

AUSTRIA PRZEWAGA POLSKĘ I LEWANDOWSKIEGO W EKSCYTUJĄCYM MECZU

Christoph Baumgartner i Marko Arnautovic strzelili gole w ostatniej minucie, a Austria zwiększyła swoje nadzieje na awans do fazy pucharowej Mistrzostw Europy 2024 po zwycięstwie 3:1 nad Polską w Berlinie.

W starciu w Grupie D, które obaj trenerzy ogłosili jako wygraną lub porażkę, Austriacy Ralfa Rangnicka nagle wyszli zza osłony i w dziewiątej minucie objęli prowadzenie piękną główką Gernota Traunera po dośrodkowaniu Phillippa Mwene.

Polska odpowiedziała i wyrównała, gdy po pół godzinie odbicia Krzysztof Piątek wykorzystał odbicie i zdobył bramkę.

Spotkanie toczyło się w zawrotnym tempie, a Polacy mieli nadzieję, że wprowadzenie w drugiej połowie utalentowanego napastnika Roberta Lewandowskiego pomoże im lepiej zakończyć mecz.

Jednak to Austria objęła prowadzenie: Baumgartner znakomicie wykonał sprytne posunięcie po godzinie, zanim Arnautovic zapewnił sobie punkty rzutem karnym na dwanaście minut przed końcem.

Dzięki temu wynikowi Austria zrównała się punktami z liderami Francją i Holandią, którzy spotkają się później wieczorem. Polska jest na dole tabeli i nie zajmie miejsca w pierwszej dwójce, jeśli Francuzi później nie przegrają.

Następnie Austria zmierzy się we wtorek z Holandią, a Polska zmierzy się z Francją. Grupa D osiągnie swój punkt kulminacyjny.

Źródło zdjęcia: Getty Images