Polska – Austria 1:3 NA ŻYWO: Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024 – wyniki, składy, komentarze i aktualizacje

Trener Austrii Ralf Rangnick powiedział później, że był to dla niego „najważniejszy mecz”, odkąd objął urząd w kwietniu 2022 roku.

Przed porażką z Francją, w której drużynie po raz pierwszy od prawie dwóch lat nie udało się strzelić gola, przegrała tylko jedno z poprzednich 16 meczów.

Ich forma sprawiła, że ​​uznano ich za drużynę niespodziankę turnieju, a Baumgartner, który został wybrany zawodnikiem meczu za występ przeciwko Polsce, uważa, że ​​etykieta im pomogła, a nie zaszkodziła.

„To miłe, że mnie tak nazywają” – powiedział Baumgartner. „Mieliśmy naprawdę dobry okres i ludzie dość szybko zaczęli myśleć odważnie, ale jako zespół wiedzieliśmy, jak ocenić sytuację”.

„Wiedzieliśmy, że nie jesteśmy w najlepszej formie w meczu przeciwko Francji, ale właśnie tego nam potrzeba – jeśli nam się to uda, możemy pokonać wiele krajów.

„Tak więc ta presja pochodzi przede wszystkim od nas samych, ponieważ wiemy o naszej jakości. Byłoby naprawdę szkoda, gdybyśmy przegrali ten mecz, bo wtedy byłoby to dla nas blisko.

„Nadal jest wiele do zrobienia, ale to zwycięstwo było dla nas naprawdę ważne i mam nadzieję, że uda nam się je utrzymać”.

Trener Polski Michał Probierz, w obliczu licznych pytań dotyczących stanu Lewandowskiego, stwierdził, że doświadczony napastnik jest w pełni sprawny, mimo że zaczynał na ławce rezerwowych.

„Był w doskonałej formie i trenował z zespołem” – powiedział Probierz.

Wiedzieliśmy, że będzie to bardzo intensywny mecz i wspólnie z personelem medycznym oraz samym Lewandowskim zdecydowaliśmy, że nie zagra od pierwszej minuty.

„W drugiej połowie chcieliśmy przedrzeć się przez austriacką obronę i szkoda, że ​​nie udało nam się strzelić przed nimi drugiego gola”.