Późny zwycięzca Weghorsta dla Holandii przypieczętowuje zwycięstwo Polski

Rezerwowy Wout Weghorst strzelił zwycięskiego gola w końcówce dwie minuty po wejściu na boisko, gdy byli mistrzowie Holandii rozpoczęli sezon Mistrzostw Europy 2024 od zwycięstwa z Polską na hamburskim Volksparkstadion.

Na kilka godzin przed rozpoczęciem meczu mężczyzna zastrzelony przez policję w pobliżu miejsca zbiórki kibiców w mieście, ale mecz przebiegł dalej i dostarczył emocjonujących spotkań.

W Polsce zabrakło najlepszego strzelca wszechczasów, Roberta Lewandowskiego. pauzuje z powodu kontuzji udaNie stracili jednak z oczu uderzenia i już na początku zaskoczyli Holendrów, gdy Adam Buksa głową skierował piłkę do bramki.

Holandia była drużyną dominującą, ale zmarnowała wiele okazji, zanim napastnik Liverpoolu Cody Gakpo wyrównał, gdy jego odbity strzał minął Wojciecha Szczęsnego.

Holendrzy w dalszym ciągu stwarzali sobie okazje, a Gakpo powinien był zdobyć drugiego gola przed przerwą, ale Nathan Ake podał z bliskiej odległości piłkę od tyłu.

Po przerwie zespół Ronalda Koemana nadal dominował. Szczęsny odbił strzał Denzela Dumfriesa, po czym obiecujący młody zawodnik Xavi Simons strzelił obok bramki po podaniu Gakpo.

Jednak gdy wydawało się, że będą musieli zadowolić się remisem, napastnik Burnley Weghorst, który wszedł na boisko w 81. minucie jako zmiennik, przypieczętował zwycięstwo bramką z bliskiej odległości wkrótce po wejściu na boisko.

To duże zwycięstwo Holandii, która w piątek zmierzy się z Francją w grupie D, a Polska tego samego dnia zmierzy się z Austrią.

Holendrzy odpuścili zbyt późno, marnując okazje

Holandia nie wygrała Mistrzostw Europy od 1988 roku, kiedy obecny trener Koeman był jeszcze zawodnikiem tej drużyny, ale w Niemczech należy do faworytów do zwycięstwa.

Mają silną mieszankę młodości i doświadczenia, mimo że na krótko przed turniejem stracili kluczowego rozgrywającego Frenkie de Jonga z powodu kontuzji kostki, a do Mistrzostw Europy przystąpili w dobrej formie po dwóch towarzyskich zwycięstwach 4:0 z Kanadą i Islandią.

READ  Fallon Sherrock: „Królowa Pałacu” pokonana w Q School, kończąc nadzieje na PDC Tour Card | wiadomości o rzutkach

Pewne i precyzyjne podania poprowadziły do ​​powstania wielu okazji i powinny były zniknąć z pola widzenia, gdy Buksa uderzył jedną z pierwszych szans Polaków.

Gakpo zasłużenie wyrównał, ale Holendrzy nadal mieli problemy z wykończeniem, ponieważ wciąż pojawiały się okazje do objęcia prowadzenia.

Koeman w krótkim czasie wysłał na boisko Weghorsta, który był kiedyś wypożyczony z Manchesteru United, a decyzja szybko się opłaciła, ponieważ duży napastnik pokazał zwinność i wykończenie, których brakowało jego drużynie, aby zdobyć trzy cenne punkty.

Polska pokonana, ale może grać bez Lewandowskiego

Lewandowski był głośno obecny na linii bocznej reprezentacji Polski [Getty Images]

Polska poniosła porażkę w okresie poprzedzającym ten turniej, kiedy ogłoszono, że Lewandowski nie będzie na tyle zdrowy, aby rozpocząć pierwszy mecz.

Jednak na kilka godzin przed rozpoczęciem meczu niektórzy polscy kibice sugerowali, że są ciekawi, jak ich zespół poradzi sobie bez napastnika Barcelony, a ten występ mógł ich ogólnie zachęcić.

Gol strzelony w końcówce był niskim ciosem, ale Buksa, który wszedł na boisko z ławki Lewandowskiego, zaprezentował się imponująco i maksymalnie wykorzystał swoją szansę, otwierając wynik z bliskiego słupka.

Dla Polaków był to pierwszy celny strzał na bramkę i mieli okazję na podwyższenie prowadzenia. Mogliby to wykorzystać, gdyby Lewandowski był na tyle zdrowy, aby wejść na boisko jako zmiennik.

Oczekuje się, że będzie dostępny podczas drugiego meczu swojej reprezentacji z Austrią, ale występ przeciwko jednemu z faworytów turnieju powinien dodać Polsce otuchy.