Connect with us

Zabawa

Kampania reklamowa Światowego Dnia Sztuki – Polska w Wielkiej Brytanii

Published

on

Kampania reklamowa Światowego Dnia Sztuki – Polska w Wielkiej Brytanii

Sztuka promuje kreatywność, innowacyjność i różnorodność kulturową na całym świecie. Odgrywa także ważną rolę w dzieleniu się wiedzą oraz pobudzaniu ciekawości i dialogu.

Światowy Dzień Sztuki pomaga w ten sposób wzmocnić powiązania między ekspresją artystyczną a społeczeństwem, promuje większą świadomość różnorodności przedsięwzięć twórczych i podkreśla wkład artystów w zrównoważony rozwój.

Aby wszystkie głosy środowiska artystycznego zostały wysłuchane, Ambasada udostępniła informacje o pięciu wybitnych Polakach: Annie Bilińskiej, Joannie Kulig, Wisławie Szymborskiej, Zofii Stryjeńskiej i Magdalenie Abakanowicz.

Urodzona w 1857 roku Anna Bilińska jest powszechnie uważana za pierwszą polską artystkę, która odniosła znaczący międzynarodowy sukces. Choć Bilińska zyskała sławę w niesprzyjającym środowisku społecznym, Bilińska, której prace pokazywane były na niemal wszystkich najważniejszych wówczas wystawach, weszła do kanonu sztuki polskiej.

Joanna Kulig to polska piosenkarka i aktorka działająca w filmie i teatrze. Jest laureatką Europejskiej Nagrody Filmowej i dwóch polskich nagród filmowych „Orły”, a jej twórczość doceniana jest na różnych festiwalach filmowych. Miłośnicy kina kojarzą ją z dramatycznymi, wpływowymi rolami. Być może znacie ją z nominowanego do Oscara filmu „Zimna wojna” lub miniserialu muzycznego „The Eddy”. Występuje także w nowym serialu „Władcy powietrza”, opowiadającym o 100. Grupie Bombowej podczas II wojny światowej.

Wisława Szymborska to jedna z najsłynniejszych polskich poetek i eseistek. W swoich pracach kładła nacisk na podniesienie codzienności do niezwykłości. A w tekstach Szymborskiej widać świetne poczucie humoru, które towarzyszy jej na co dzień.

Mało kto wywarł tak duży wpływ na polską sztukę zdobniczą jak Zofia Stryjeńska – przełomowa artystka stroniąca od wszelkich mediów. Wręcz przeciwnie, dążenie do pełnej ekspresji artystycznej poprowadziło ją przez projektowanie tekstyliów, tworzenie zabawek, litografię i malarstwo monumentalne.

I wreszcie, żadna artystka nie zredefiniowała swojej dziedziny tak bardzo, jak Magdalena Abakanowicz dzięki swojemu wizjonerskiemu podejściu do rzeźby. Jej fascynacja miękkością i luźnością tkanin w połączeniu z uderzającymi, jednolitymi kolorami doprowadziła do odkrycia nowych, ekscytujących wyrażeń artystycznych.

READ  The Beasts”, „Virus 32”, „All the Names of God” prowadzą Latido Rebound
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *