Gospodarka
Ból twarzy – TVN24
Straciła oko, ucho i doznała poważnych oparzeń lewej strony twarzy, szyi i lewej ręki. Twoja twarz zostanie rozstana na zawsze. Tak jak jej życie – jak mówi – przed i po nalaniu kwasu. Dlaczego to się jej przytrafiło? Ponieważ otworzyła okno samochodu. Ponieważ jest kobietą. Co widzi dzisiaj, kiedy patrzy w lustro?
Wtedy 24-letnia Marzieh Ebrahimi została zaatakowana przez zamaskowanego napastnika, gdy szukała miejsca parkingowego dla swojego samochodu. Poszła do dentysty. Otworzyłem okno i nagle poczułem ogień. Nie potrafię nawet opisać bólu, wspomina. I ból spowodowany dziesiątkami operacji, przez które przeszła. I ta, którą później obcy ludzie pytali, „która dała mojemu mężowi prawo mnie zostawić”.
Od ataku minęło sześć lat. Ada Wiśniewska opowiedziała jej o tym, co dziś robi Marzieh i co czuje, patrząc w lustro. Również o Iranie, w którym co roku dochodzi do 60-70 ataków kwasu.
Brzeg
– Tego dnia miałam spotkanie z Mehrdadem – wtedy jeszcze moim narzeczonym, teraz moim mężem. Byłem szczęśliwy mogąc spędzić razem wieczór po pracowitym tygodniu. Przed obiadem byłam umówiona na wizytę u dentysty. Dokładnie wszystko pamiętam. Z nieba leje ciepło, hałas drogowy, korki w godzinach szczytu. Usiadłem w samochodzie i nerwowo spojrzałem na zegarek, aby dotrzeć do biura na czas. W pewnym momencie uchyliłem okno, szukając miejsca parkingowego. I nagle poczułem ogień.
Był 15 października 2014 roku. Centrum Isfahanu – trzeciego co do wielkości miasta Iranu. Napastnik podbiegł do 24-letniej Marzieh i wylał butelkę kwasu na jej twarz.
Czytaj bez ograniczeń
Uzyskaj dostęp do tego artykułu i innych specjalnych treści. Wolny
„Piwny maniak. Odkrywca. Nieuleczalny rozwiązywacz problemów. Podróżujący ninja. Pionier zombie. Amatorski twórca. Oddany orędownik mediów społecznościowych.”