Nauka
Kadin i Polska organizują sympozjum w celu zdobycia Złotej Indonezji 2045
Dżakarta (ANTARA) – Indonezyjska Izba Przemysłowo-Handlowa (Kadin) oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) nawiązały współpracę z Fundacją Ed-Tech Poland i Ambasadą RP przy zorganizowaniu sympozjum „Rola Ed-Tech i nauki w Złotej Indonezji 2045”.
„To sympozjum ma na celu ułatwienie interakcji pomiędzy innowatorami biznesowymi, decydentami i edukatorami w celu promowania wzajemnie korzystnych relacji dla Indonezji i Polski” – powiedział Wiceprezes Generalny ds. Edukacji i Kultury w Indonezyjskiej Izbie Handlowo-Przemysłowej, Heru Dewanto, podczas czwartkowego sympozjum w Dżakarcie.
„Mamy nadzieję, że dzięki temu sympozjum Indonezja stworzy przestrzeń współpracy umożliwiającą realizację wizji Złotej Indonezji w 2045 r.” – zauważył.
Dewanto powiedział, że sympozjum jest forum wymiany wiedzy i współpracy między liderami branży, instytucjami badawczymi i uniwersytetami w zakresie postępu w edukacji, technologii i nauce, aby urzeczywistnić wizję Złotej Indonezji 2045.
Indonezyjska Minister Edukacji i Kultury Nadiem Makarim, która uczestniczyła w wideokonferencji, wyraziła nadzieję, że poprzez sympozjum Indonezja pójdzie za przykładem Polski w rozwoju technologicznym, a następnie zastosuje zdobytą wiedzę w kontekście lokalnym.
„Cieszymy się z inicjatywy zorganizowania sympozjum w nadziei na zbadanie najlepszych praktyk i strategii, które mogą zacieśnić współpracę, abyśmy mogli rozwijać technologię edukacyjną i wykwalifikowanych talentów w dziedzinie technologii edukacyjnych w Indonezji” – powiedział Makarim.
Sympozjum wyraziła Ambasador RP w Indonezji Beata Stoczyska.
Polska z zadowoleniem przyjmuje sympozjum w wyniku włączającej współpracy wielu interesariuszy jako forum umożliwiające spotkania i wymianę informacji pomiędzy decydentami, edukatorami i inwestorami biznesowymi. Jest to konieczne, aby budować wzajemnie korzystne relacje między Indonezją a Polską – powiedział ambasador.
W sympozjum o zasięgu międzynarodowym wzięło udział 75 gości, w tym decydenci, pracownicy naukowi i przedstawiciele branży z obu krajów.
Polska jest krajem o najszybszym tempie rozwoju od dwóch dekad, co znajduje odzwierciedlenie w wynikach badania PISA, plasującym się na 11. miejscu wśród pierwszych 20 krajów, charakteryzujących się wysokim poziomem potencjału naukowego.
Na podstawie danych z Indeksu Kapitału Ludzkiego można także stwierdzić, że Polska przekroczyła średnią światową.
Powiązane wiadomości: Polski rząd zainteresowany współpracą wielosektorową z firmą Ambon
Powiązane wiadomości: Polska zainteresowana nawiązaniem współpracy gospodarczej w North Celebes
„Piwny maniak. Odkrywca. Nieuleczalny rozwiązywacz problemów. Podróżujący ninja. Pionier zombie. Amatorski twórca. Oddany orędownik mediów społecznościowych.”