Connect with us

Nauka

Kadin i Polska organizują sympozjum w celu zdobycia Złotej Indonezji 2045

Published

on

Kadin i Polska organizują sympozjum w celu zdobycia Złotej Indonezji 2045

Dżakarta (ANTARA) – Indonezyjska Izba Przemysłowo-Handlowa (Kadin) oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) nawiązały współpracę z Fundacją Ed-Tech Poland i Ambasadą RP przy zorganizowaniu sympozjum „Rola Ed-Tech i nauki w Złotej Indonezji 2045”.

„To sympozjum ma na celu ułatwienie interakcji pomiędzy innowatorami biznesowymi, decydentami i edukatorami w celu promowania wzajemnie korzystnych relacji dla Indonezji i Polski” – powiedział Wiceprezes Generalny ds. Edukacji i Kultury w Indonezyjskiej Izbie Handlowo-Przemysłowej, Heru Dewanto, podczas czwartkowego sympozjum w Dżakarcie.

„Mamy nadzieję, że dzięki temu sympozjum Indonezja stworzy przestrzeń współpracy umożliwiającą realizację wizji Złotej Indonezji w 2045 r.” – zauważył.

Dewanto powiedział, że sympozjum jest forum wymiany wiedzy i współpracy między liderami branży, instytucjami badawczymi i uniwersytetami w zakresie postępu w edukacji, technologii i nauce, aby urzeczywistnić wizję Złotej Indonezji 2045.

Indonezyjska Minister Edukacji i Kultury Nadiem Makarim, która uczestniczyła w wideokonferencji, wyraziła nadzieję, że poprzez sympozjum Indonezja pójdzie za przykładem Polski w rozwoju technologicznym, a następnie zastosuje zdobytą wiedzę w kontekście lokalnym.

„Cieszymy się z inicjatywy zorganizowania sympozjum w nadziei na zbadanie najlepszych praktyk i strategii, które mogą zacieśnić współpracę, abyśmy mogli rozwijać technologię edukacyjną i wykwalifikowanych talentów w dziedzinie technologii edukacyjnych w Indonezji” – powiedział Makarim.

Sympozjum wyraziła Ambasador RP w Indonezji Beata Stoczyska.

Polska z zadowoleniem przyjmuje sympozjum w wyniku włączającej współpracy wielu interesariuszy jako forum umożliwiające spotkania i wymianę informacji pomiędzy decydentami, edukatorami i inwestorami biznesowymi. Jest to konieczne, aby budować wzajemnie korzystne relacje między Indonezją a Polską – powiedział ambasador.

W sympozjum o zasięgu międzynarodowym wzięło udział 75 gości, w tym decydenci, pracownicy naukowi i przedstawiciele branży z obu krajów.

Polska jest krajem o najszybszym tempie rozwoju od dwóch dekad, co znajduje odzwierciedlenie w wynikach badania PISA, plasującym się na 11. miejscu wśród pierwszych 20 krajów, charakteryzujących się wysokim poziomem potencjału naukowego.

READ  Czy jadalne kolumbijskie grzyby mogą pomóc astronautom mieć zdrowsze kości?

Na podstawie danych z Indeksu Kapitału Ludzkiego można także stwierdzić, że Polska przekroczyła średnią światową.

Powiązane wiadomości: Polski rząd zainteresowany współpracą wielosektorową z firmą Ambon
Powiązane wiadomości: Polska zainteresowana nawiązaniem współpracy gospodarczej w North Celebes

Tłumaczone przez: Asri Mayang Sari, Cindy Frishanti Octavia
Redaktor: Rahmad Nasution
PRAWA AUTORSKIE © ANTARA 2023

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *