Connect with us

technologia

Polski poseł kładzie nacisk na dzielenie się technologią w celu przeciwdziałania zmianom klimatycznym

Published

on

Polski poseł kładzie nacisk na dzielenie się technologią w celu przeciwdziałania zmianom klimatycznym

Ambasador RP w Pakistanie Maciej Pisarski powiedział, że nadszedł czas, aby wyjść poza tradycyjne obszary współpracy Pakistanu i Polski i zacieśnić współpracę w zakresie rozwiązań technologicznych mających na celu walkę ze wspólnymi wyzwaniami, takimi jak zmiany klimatyczne. W rozmowie z mediami na marginesie Międzynarodowej Konferencji „Przyszłość zrównoważonego rozwoju: powiązanie woda-żywność-środowisko i energia” tutaj, w Centrum Expo, powiedział, że dzisiejszy świat stoi przed wieloma wyzwaniami, a wyzwania te rosną wraz ze zmianami klimatycznymi oraz Stresy związane z wodą i ograniczaniem dostępu do wody wysokiej jakości, dodając, że postęp technologiczny zaoferowany przez polskie przedsiębiorstwa podczas konferencji może znacząco zmienić życie jednostek i w podobny sposób poprawić współpracę dwustronną.

Konferencja była częścią trzydniowej Międzynarodowej Pakistańskiej Wystawy Wody i Energii, podczas której liczne organizacje międzynarodowe i lokalne zaprezentowały swoje innowacyjne technologicznie urządzenia do rozwiązań wodno-sanitarnych. Syed Zahid Aziz, dyrektor generalny władz Punjab Aab-e-Pak, odwiedził wiele stoisk jako gość honorowy. Polska i Pakistan obchodzą w tym roku 65. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych i najwyższy czas wyjść poza tradycyjne obszary współpracy. Tak, doceniamy nasze przeszłe osiągnięcia, ale musimy wyjść poza nie dla większego dobra – podkreślił poseł. W swoim przesłaniu do przyjaciół Pakistanu Ambasador Maciej Pisarski powiedział, że Polska jest Waszym przyjacielem, dodając, że narody obu krajów cenią swoje tradycje, wartości rodzinne, historię i wolność i oba kraje mogą zaoferować sobie wzajemne ogromne wsparcie i współpracę.

Wcześniej polski poseł był gospodarzem konferencji na temat przyszłości zrównoważonego rozwoju, podczas której przedstawiciele różnych firm technologicznych z Polski, takich jak Symbionia, Nanosees i Meliorex, nawiązali kontakt online z pakistańskimi firmami, inżynierami, naukowcami i technokratami i zaprezentowali swoje technologie, które mogą pomóc Pakistanowi w walce z niedoborami wody , częste klęski żywiołowe, skutki lodowców, brak dostępu do czystej wody pitnej i wpływ zmiany klimatu na rolnictwo. Firmy zaoferowały także najtańszą, przyjazną dla środowiska technologię odsalania, a nanotechnologowie twierdzili, że rozwiązali wiele wyzwań stojących przed ludzkością i planetą. Na konferencji podzielono wizję stworzenia świata, w którym każdy ma dostęp do czystej wody i zdrowej żywności, a rolnictwo jest zrównoważone i zrównoważone pod względem środowiskowym.

READ  EROD przyjmuje kryteria dotyczące przypadków współpracy transgranicznej na mocy RODO | artykuł

Ambasador wręczył pamiątki dyrektorowi generalnemu (CEO) władz Aab-e-Pak w Pendżabie, Syedowi Zahidowi Azizowi i innym gościom.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *