Connect with us

Nauka

Złapany w dylemat: między rockiem a kowadłem

Published

on

Złapany w dylemat: między rockiem a kowadłem

Witamy w przyszłości górnictwa

Globalne przejście na technologie energii odnawialnej jest gorącym tematem, ponieważ rzeczywistość pokazuje, o ile więcej wydobycia będzie potrzebne, aby sprostać temu przejściu.

Istnieje bardzo realne ryzyko utraty z trudem wypracowanych przez sektor wydobywczy korzyści w zakresie zapewniania zrównoważenia środowiskowego, wyników społecznych i dobrych rządów.

Przedstawiamy strumień dotyczący środowiska i zrównoważonego rozwoju na Światowym Kongresie Górniczym, od wtorku do czwartku

Profesor Anna Littleboy z University of Queensland mówi, że istnieje konflikt między pojawiającym się boomem wydobywczym potrzebnym do dostarczania niezbędnych minerałów, aby materiały, sprzęt i technologie zapewniały zerową emisję netto, a ramami czasowymi potrzebnymi do wdrożenia praktyk wydobywczych.

„Ilość minerałów, których potrzebujemy do tego przejścia, jest absolutnie ogromna. Od odkrycia nowego złoża do jego otwarcia mija średnio 25 lat. Tak więc będziemy w 2050 r., zanim się zorientujemy”.

„Z jednej strony pracujemy nad przyspieszeniem naszej produkcji minerałów, aby spełnić nasze zobowiązania do zerowej emisji netto. Z drugiej strony wzmacniamy naszą świadomość i obawy dotyczące zarządzania kwestiami związanymi z wydajnością środowiskową, społeczną i rządową (ESG)”.

To stawia nas między młotem a kowadłem, a profesor Littleboy mówi, że jeśli nie będziemy ostrożni, ESG może paść ofiarą pośpiesznego przejścia na odnawialne źródła energii.

„Musimy działać szybko na skalę globalną, aby wypełnić zobowiązania dotyczące ograniczenia zmian klimatu. Ale musimy również zapewnić, że w skali lokalnej nie skończymy z gorszymi praktykami środowiskowymi i społecznymi”.

„Musimy upewnić się, że ludzie na miejscu nie płacą ceny za globalne zmiany gospodarcze, bez względu na to, jak godny pochwały jest kierowca”.

Profesor Littleboy jest jednym z organizatorów strumienia Environmental Governance and Sustainability na Światowym Kongresie Górniczym 2023 (WMC2023). Strumień ESG porusza obie te kwestie podczas Kongresu, a prelegenci poruszają kwestie globalne i lokalne skutki praktyk wydobywczych.

READ  Karty

Planowanie na skalę regionalną na rzecz zrównoważonego rozwoju środowiska

Karen Hussey, Zastępca Dyrektora Generalnego Departamentu Środowiska i Nauki Queensland (środa, 28 czerwca, 16:15) w regionalnym planowaniu na rzecz zrównoważonego rozwoju środowiska analizuje, w jaki sposób rządy mogą wspierać sektor wydobywczy w radzeniu sobie z wyzwaniami związanymi ze zrównoważeniem środowiskowym i dobrym zarządzaniem. Jakie jest obecne myślenie, w tym polityki i programy, które łączą interesy rządu i sektora prywatnego, w przypadku których nowe technologie i modelowanie mogą poprawić podstawowe podejścia do planowania oraz w jaki sposób powstające narzędzia rachunkowości środowiskowej i rynki kapitału naturalnego mogą wspierać oba sektory w osiąganiu wyników w zakresie ochrony różnorodności biologicznej , emisje dwutlenku węgla i upodmiotowienie Pierwszych Narodów.

Jak zmierzyć „dobre” działanie wody w praktyce górniczej?

Większość historycznych wskaźników ESG koncentrowała się na emisji dwutlenku węgla. Analiza przeprowadzona przez International Finance Corporation (IFC) sugeruje, że woda może być jednym z kolejnych dużych pojawiających się problemów w górnictwie. Wyszukiwarka pokazuje że zapotrzebowanie na wskaźniki związane z wodą wzrosło o 1900% w 2021 r., czyli więcej niż jakikolwiek inny priorytet zrównoważonego rozwoju w badaniu. Profesor Nadja Kunz (Uniwersytet Kolumbii Brytyjskiej) zajmie się tym zagadnieniem – Zdefiniowanie dobrej wydajności wody w górnictwie i dlaczego cele efektywności nie są osiągane – w tym dlaczego pomiar „dobrej” wydajności wody jest koncepcyjnie trudniejszy niż w przypadku węgla. (czwartek 29 czerwca, przemówienie 11:00)

Górnictwo i poczucie miejsca

W jaki sposób możemy zapewnić, że ludność tubylcza będzie miała równy udział w dyskusji na temat zasad ESG przed ostatecznym porozumieniem w sprawie dostępu górników do gruntów? Doświadczenie pokazuje, że uwzględnienie rodzimych standardów, wiedzy, wartości i aspiracji na wszystkich poziomach, zarówno w podejmowaniu decyzji korporacyjnych, jak iw ramach ESG, w gromadzeniu i ocenie danych, prowadzi do lepszych wyników dla wszystkich interesariuszy. W swojej prezentacji Mining and the Sense of Place Nalaine Morin (Skeena Resources) zbada, w jaki sposób ten problem pojawia się na całym świecie w sektorze wydobywczym. (wtorek, 27 czerwca, godz. 15:50 na Sympozjum)

READ  WIDEO: Cornyn dołącza do Fox News Sunday w sprawie imigracji, Ukraina, wybory w połowie kadencji

Regeneracja – budowanie wartości poprzez bioróżnorodność

Kwestie środowiskowe w kopalniach rzadko są wystarczająco finansowane, aby zaradzić ryzyku. Jednak problemy środowiskowe w skali globalnej (zmiana klimatu, niedobór wody, dostępność gruntów, zanieczyszczenie, odpady, obieg zamknięty) napędzają wzrost ESG w górnictwie.

Jak możemy inaczej myśleć o wpływie górnictwa na nasze społeczeństwo, co kryje się w tych „strumieniach odpadów” i jak można je również wydobywać dzięki ulepszonej technologii, zarządzaniu systemami i strumieniom przetwarzania? W książce Regeneration – Building Value Through Biodiversity Stephen D’Esposito (Regeneration Enterprises) przedstawia, w jaki sposób ReGenerate buduje nową i wysoce innowacyjną firmę, ponownie wykorzystując odpady kopalniane i przechodząc na model gospodarki o obiegu zamkniętym. (czwartek, 29 czerwca, godz. 14.00)

Dobre rządy w Afryce

Busisipho Iyobi, Head of Natural Resource Governance Program, Good Governance Africa – udział w dyskusji panelowej (wtorek, 27 czerwca 1645) – na sesji Global Change Driving the Rise of ESG – priorytety obejmują budowanie zdolności instytucjonalnych i solidne mechanizmy zarządzania zasobami w celu odwrócenia przekleństwo; oraz podkreślanie roli znaczących procesów konsultacyjnych w tworzeniu wartości dodanej dla miejscowej ludności.

O Kongresie

Światowy Kongres Górniczy po raz pierwszy odbył się w Polsce w 1958 roku. Od tego czasu odbywa się co dwa, trzy lata. Jest afiliowana przy ONZ i nadal posiada sekretariat w Polsce.

26cz Światowy Kongres odbędzie się po raz pierwszy w Australii, obejmując całe Brisbane Convention Center od 26 do 29 czerwca 2023 roku. Kongres przewiduje ponad 3000 uczestników z ponad 70 krajów.

Kongres został sprowadzony do Australii przy wsparciu gospodarza, CSIRO, australijskiej Narodowej Agencji Nauki. Departament Przemysłu, Nauki i Zasobów Rządu Australii jest naszym głównym sponsorem, a Queensland jest naszym sponsorem państwa przyjmującego. Głównymi sponsorami Kongresu są również wiodące światowe i krajowe firmy oraz agencje badawcze.

READ  Białoruś sprowadza z zimna migrantów z polskiej granicy

Włączenie mówców Kongresu do komunikatów medialnych nie oznacza poparcia dla WMC, jej gospodarzy, partnerów i sponsorów.

F

/Publiczne ujawnienie. Ten materiał organizacji źródłowej/autora(ów) może mieć charakter ad hoc i być redagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.News nie przyjmuje stanowisk ani partii instytucjonalnych, a wszystkie opinie, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie poglądami autora (autorów).

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *