Connect with us

technologia

Spotkanie szefów laboratoriów medycznych US Army z polskimi odpowiednikami w Warszawie | Artykuł

Published

on

Spotkanie szefów laboratoriów medycznych US Army z polskimi odpowiednikami w Warszawie |  Artykuł






Szefowie I Okręgowego Laboratorium Medycznego spotykają się z polskimi kolegami w Polskim Centrum Reagowania Epidemiologicznego w Warszawie. Zespół dowódczy 1. Okręgowego Laboratorium Medycznego złożył wizytę w Polsce w celu wsparcia regionalnego zaangażowania europejsko-afrykańskiej komórki chirurgicznej US Army.
(Źródło zdjęcia: dzięki uprzejmości zdjęcia)

ZOBACZ ORYGINAŁ

WARSZAWA, Polska – Kierownictwo jedynego działającego polowego laboratorium medycznego Armii Stanów Zjednoczonych spotkało się niedawno z urzędnikami medycznymi oraz ekspertami chemicznymi, biologicznymi, radiologicznymi i nuklearnymi Sił Zbrojnych RP.

Zespół dowódczy 1. Okręgowego Laboratorium Medycznego złożył wizytę w Polsce w celu wsparcia regionalnego zaangażowania europejsko-afrykańskiej komórki chirurgicznej US Army.

Podczas tygodniowej wizyty dowódcy 1. AML zwiedzili Polskie Centrum Reagowania Epidemiologicznego oraz Wojskowy Instytut Chemii i Radiologii. Obie polskie organizacje mają podobne misje do 1. Okręgowego Laboratorium Medycznego.

Liderzy 1. AML zwiedzili także zaplecze laboratoryjne Wojskowego Instytutu Medycznego – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie oraz laboratoria biologiczno-chemiczne Wojskowego Centrum Medycyny Prewencyjnej w Modlinie.

Z siedzibą w Aberdeen Proving Ground, Maryland, 1st Area Medical Laboratory identyfikuje i ocenia zagrożenia dla zdrowia za pomocą unikalnych analiz laboratoryjnych i szybkich ocen zagrożeń dla zdrowia związanych z chorobami jądrowymi, biologicznymi, chemicznymi, endemicznymi, zagrożeniami zawodowymi i środowiskowymi.

Od Australii i Korei Południowej po Kanadę i Niemcy, 1. AML współpracuje z siłami sojuszniczymi na całym świecie. 1. Obszarowe Laboratorium Medyczne jest częścią 44. Brygady Medycznej i 20. Dowództwa ds. Chemicznych, Biologicznych, Radiologicznych, Jądrowych i Materiałów Wybuchowych (CBRNE), najważniejszej wielozadaniowej formacji wojskowej USA zajmującej się wszelkimi zagrożeniami.

Amerykańscy żołnierze i cywile armii amerykańskiej z 20. Dowództwa CBRNE stawiają czoła najniebezpieczniejszym zagrożeniom na świecie, wspierając wspólne, wieloagencyjne i sojusznicze operacje.

porucznik Płk Nick Nussdorfer, oficer ds. ochrony zdrowia w Biurze Chirurga Dowództwa Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych w Europie i Afryce, powiedział, że 1. AML oferuje wyjątkowe możliwości, które poprawiają interoperacyjność z sojusznikami i partnerami.

„US Army Europe-Africa docenia wiedzę specjalistyczną w zakresie ochrony sił, którą 1st AML wnosi na teatr działań”, powiedział Nussdorfer.

Major Suzanne E. Mate, szefowa oceny zagrożenia chemicznego w 1. Obszarowym Laboratorium Medycznym, powiedziała, że ​​spotkanie z sojusznikami pomaga NATO przygotować się na każdą ewentualność.

„Lepiej poznać partnerów, zanim podejmie się współpracę w sytuacji, która może mieć poważne konsekwencje. Poznaliśmy mocne strony różnych platform mobilności dla laboratoriów oraz możliwości stałych instytucji naukowych w zakresie utrzymania standardów i terminowości w badaniach chemicznych, biologicznych i radiologicznych (CBR)” — powiedział Mate.

„Ta wiedza jest nieoceniona przy określaniu, jak szybko i skutecznie przetransportować próbkę w celu scharakteryzowania podejrzanego zagrożenia CBR, gdy zasoby transportu lotniczego są ograniczone lub traktaty krajowe uniemożliwiają ruch” – powiedział Mate.

Absolwent George Washington University, Mate służył 15 lat w armii amerykańskiej, zarówno jako żołnierz, jak i zaciągnięty, a także odbył staż podoktorski w National Institutes of Health. Mate, oficer korpusu służby medycznej, który służył w zespole reagowania podczas wybuchu epidemii eboli w Afryce Zachodniej w latach 2015-2017, powiedział, że wizyta pomogła zacieśnić więzi z polskimi kolegami z 1. AML.

„Zrozumieliśmy, że nasi partnerzy z NATO koncentrują się na kwestiach biomedycznych i CBR, które są unikalne dla ich regionu geograficznego” – powiedział Mate. „Dodatkowo, zwiedzając ich obiekty biomedyczne i CBR, uzyskaliśmy wgląd w zasoby do przetwarzania próbek środowiskowych, umożliwiając naszym naukowcom omówienie opcji proceduralnych badania podejrzewanych zagrożeń”.

Mate powiedział, że 1st Area Medical Laboratory zaprosiło swoich polskich kolegów do Aberdeen Proving Ground w stanie Maryland i Fort Detrick w stanie Maryland, aby zwiedzili swoje obiekty.




Odwiedzać



Pułkownik Matthew J. Grieser (z lewej), dowódca 1. Okręgowego Laboratorium Medycznego wręcza Płkowi monetę dowódczą. Przeciek. med. Przemysław Makowski, zastępca ppłk i zastępca komendanta Centrum Wojskowej Medycyny Prewencyjnej w Modlinie. Zespół dowódczy 1. Okręgowego Laboratorium Medycznego złożył wizytę w Polsce w celu wsparcia regionalnego zaangażowania europejsko-afrykańskiej komórki chirurgicznej US Army. zdjęcie uprzejmości.
(Źródło zdjęcia: dzięki uprzejmości zdjęcia)

ZOBACZ ORYGINAŁ

Pułkownik Matthew J. Grieser, dowódca 1. Okręgowego Laboratorium Medycznego, powiedział, że wizyta jest przykładem tego, jak jego wyjątkowe dowództwo wspiera partnerów Sojuszu na całym świecie.

„To była świetna okazja, aby spotkać naszych polskich kolegów i uczyć się od siebie nawzajem”, powiedział Grieser, pochodzący z Mulino w stanie Oregon, który był czterokrotnie w Afganistanie i pięć razy w Iraku, zanim służył na Haiti, w Panamie i Nowym Orleanie. po huraganie Katrina.

„Zamierzamy dalej wzmacniać te relacje z naszymi polskimi kolegami” – powiedział Grieser. „Polska jest wielkim sojusznikiem i zaszczytem było dla nas odwiedzenie naszych organizacji partnerskich”.

Ppłk Łukasz Krzowski, koordynator Sił Zbrojnych RP na czas wizyty, powiedział, że współpraca jest kluczem do sukcesu w misjach CBRJ wysokiego ryzyka.

Krzowski powiedział, że wizyta przedstawiła misję, zdolności i możliwości jednostki w zakresie obrony biologicznej i medycyny prewencyjnej, dodając, że pomogła również określić obszary wykrywania w terenie i identyfikacji naturalnie występujących lub celowo uwalnianych chorób zakaźnych, a także zagrożeń chemicznych lub radiologicznych.

Były żołnierz Centrum Reagowania Epidemiologicznego Sił Zbrojnych (ERC), Krzowski jest przydzielony do Laboratorium Bioobrony Centrum Inżynierii Biomedycznej Wojskowej Akademii Technicznej i nadal współpracuje z ERC w zakresie bioobrony i medycyny prewencyjnej.

„Ta wizyta rozpocznie współpracę w zakresie obrony biologicznej i innych zagrożeń chemicznych lub radiowych. Oznacza to, że nasze przyszłe wspólne działania poszerzą naszą wiedzę i procesy oraz doprowadzą do zwiększenia obszarów interoperacyjności między naszymi narodami” – powiedział Krzowski.

READ  Dziś rozpoczynają się pierwsze publiczne bety systemów operacyjnych nowej generacji firmy Apple – Ars Technica
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *