Connect with us

Sport

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024: MKOl mówi, że gry „mogą budować mosty” i wzywa do zakazu Rosji i Białorusi

Published

on

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024: MKOl mówi, że gry „mogą budować mosty” i wzywa do zakazu Rosji i Białorusi

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

opis obrazka,

Rosyjscy i białoruscy sportowcy mogli rywalizować pod neutralnymi flagami na zeszłorocznych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie

Międzynarodowy Komitet Olimpijski twierdzi, że igrzyska „mogą nas zainspirować do rozwiązywania problemów poprzez budowanie mostów” i wzywa do utrzymania paryskiego zakazu dla sportowców z Rosji i Białorusi z 2024 r.

MKOl powiedział, że igrzyska olimpijskie „mogą otworzyć drzwi do dialogu i budowania pokoju”.

Minął prawie rok od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji 24 lutego 2022 roku.

Ale brytyjska sekretarz ds. kultury Lucy Frazer powiedziała, że ​​plany MKOl są „niewiarygodne” po zaproszeniu przedstawicieli takich krajów jak Francja, Niemcy, Polska, Stany Zjednoczone i Kanada na szczyt na początku tego miesiąca.

Ukraina, która nie brała udziału w szczycie, zagroziła bojkotem następnych meczów, jeśli MKOl zezwoli na udział rosyjskich sportowców.

W swoim oświadczeniu z okazji tak zwanej „ponurej rocznicy” MKOl powiedział, że „potwierdza swoją niezachwianą solidarność z ukraińskimi sportowcami”, dodając: „Wszyscy chcemy silnej drużyny Narodowego Komitetu Olimpijskiego Ukrainy na igrzyskach olimpijskich”. Gry i Zimowe Igrzyska Olimpijskie Milano Cortina 2026”.

„Igrzyska olimpijskie nie mogą zapobiec wojnom i konfliktom. Nie mogą też sprostać wszystkim wyzwaniom politycznym i społecznym naszego świata. To sfera polityki” – powiedział MKOl.

„Ale igrzyska olimpijskie mogą być przykładem świata, w którym wszyscy szanują te same zasady i siebie nawzajem. Mogą nas zainspirować do rozwiązywania problemów poprzez budowanie mostów, prowadzących do lepszego zrozumienia między ludźmi.

„Możesz otworzyć drzwi do dialogu i budowania pokoju w sposób, w jaki nie otwierają się wykluczenia i podziały”.

MKOl wezwał Ukrainę do zaprzestania gróźb bojkotu, powołując się na wcześniejsze przykłady „pokojowej rywalizacji”, w tym sportowców z Korei Południowej i Północnej, Izraela i Palestyny, Armenii i Azerbejdżanu.

„Ponieważ wojna trwa już od ponad roku, cały Ruch Olimpijski pozostaje niezłomny w swoim zaangażowaniu w pomoc ukraińskim sportowcom w każdy możliwy sposób” – powiedział MKOl.

„Naszą misją zawsze było promowanie pokoju poprzez sport. Wysiłki na rzecz budowania pokoju wymagają dialogu. Rywalizacja ze sportowcami szanującymi Kartę Olimpijską może być katalizatorem dialogu, który zawsze jest pierwszym krokiem do osiągnięcia pokoju.

„W tę bolesną pierwszą rocznicę cały Ruch Olimpijski ponawia wezwanie, które skierowaliśmy do wszystkich światowych przywódców rok temu:„ Dajcie szansę pokojowi ”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *