Connect with us

Nauka

Prawdziwe korzyści ze spacerów w zimowej krainie czarów

Published

on

Prawdziwe korzyści ze spacerów w zimowej krainie czarów

Streszczenie: Nowe badanie donosi, że spędzanie czasu na spacerach po śniegu tej zimy na spacerach po białych przestrzeniach może mieć pozytywny wpływ na docenienie ciała.

Źródło: Anglia Ruskin University

Badania wykazały po raz pierwszy, że spędzanie czasu w zaśnieżonym otoczeniu może poprawić samopoczucie.

Wcześniejsze badania wykazały, że tereny zielone, takie jak parki i lasy, oraz „niebieskie otoczenie”, na przykład na wybrzeżu lub w pobliżu rzeki, mogą poprawić obraz ciała.

Teraz nowe badania, opublikowane w tym miesiącu w Międzynarodowy Dziennik Badań Środowiskowych i Zdrowia Publicznegoodkryli, że puste przestrzenie, w tym przypadku pokryty śniegiem las, mogą mieć podobny efekt.

Badania, prowadzone przez naukowców ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i Anglia Ruskin University (ARU) w Wielkiej Brytanii, zostały przeprowadzone zeszłej zimy i objęły 87 kobiet o średniej wieku 24 lata, które uczestniczyły w małych grupach .

Przed i po spacerze w zaśnieżonym lesie na Śląsku uczestnicy dokonywali oceny doceniania własnego ciała. Przed wędrówką wykonali również pomiary więzi z naturą i samowspółczucia.

Badanie wykazało, że spędzanie krótkiego czasu na łonie natury – w tym przypadku około 40 minut – zaowocowało większym docenieniem ciała. Ponadto osoby, które uzyskały wysokie wyniki w zakresie współczucia wobec samego siebie, wykazywały większą poprawę w docenianiu ciała.

Oprócz tego, że jest to pierwsze badanie, w którym zbadano korzyści płynące ze spędzania czasu w zaśnieżonym krajobrazie dla obrazu ciała, jest to również pierwsze, które pokazuje, że korzyści te można osiągnąć, przebywając na łonie natury w małych grupach, a nie indywidualnie.

Prawdziwe korzyści ze spacerów w zimowej krainie czarów
Badanie wykazało, że spędzanie krótkiego czasu na łonie natury – w tym przypadku około 40 minut – zaowocowało większym docenieniem ciała. Obraz jest w domenie publicznej

Główny autor, dr. Kamila Czepczor-Bernat ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego powiedziała: „Istnieje obecnie wiele dowodów wskazujących na to, że kontakt z naturą – przebywanie w pobliżu, przebywanie lub przebywanie w takich środowiskach, jak lasy i parki – wiąże się z szeregiem korzyści zdrowotnych. dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne.

READ  Justyna Nagłowska wystawiła piękny ganek w stylu boho. Posiada duże lustra ukryte wśród roślin. "moje niebo"

„Jednak w przeciwieństwie do poprzednich badań, które koncentrowały się na wpływie naturalnego niebieskiego i zielonego środowiska na obraz ciała, nasze jako pierwsze wykazało pozytywny wpływ spędzania czasu w pokrytym śniegiem otoczeniu na postrzeganie ciała”.

Starszy autor, Viren Swami, profesor psychologii społecznej na Anglia Ruskin University (ARU), powiedział: „Naturalne środowisko pomaga powstrzymać negatywne myśli związane z wyglądem i odwraca uwagę od estetycznego postrzegania ciała w kierunku większego docenienia funkcjonalności ciało. ciało. Pozytywny obraz własnego ciała jest ważny nie tylko sam w sobie, ale ma też inne korzystne skutki, w tym bardziej pozytywne samopoczucie psychiczne.

„Nasze odkrycia pokazują, jak ważne jest zapewnienie każdemu dostępu do regenerującego środowiska naturalnego, co może być opłacalnym sposobem promowania zdrowszego wizerunku ciała i podkreśla, że ​​istnieją znaczne korzyści z przebywania na świeżym powietrzu, niezależnie od pogody”.

O tym nowości z badań natury i psychologii

Autor: Biuro prasowe
Źródło: Anglia Ruskin University
Kontakt: Biuro Prasowe – Anglia Ruskin University
Obraz: Obraz jest w domenie publicznej

Oryginalne wyszukiwanie: Darmowy dostęp.
🇧🇷Wpływ spaceru po lesie na obraz ciała: eksperyment terenowy i ocena uwarunkowań środowiskowych i dyspozycyjnych” autorstwa Kamili Czepczor-Bernat i in. Międzynarodowy Dziennik Badań Środowiskowych i Zdrowia Publicznego

Zobacz też

To pokazuje żółte kulki z namalowanymi na nich różnymi wyrazami twarzy.

Abstrakcyjny

Wpływ spaceru po lesie na obraz ciała: eksperyment terenowy i ocena uwarunkowań środowiskowych i dyspozycyjnych

Badania wykazały, że kontakt z naturą wiąże się z bardziej pozytywnym obrazem ciała, ale badania terenowe są stosunkowo rzadkie.

Tutaj badamy wpływ spaceru po lesie na wskaźnik pozytywnego statusu obrazu ciała (tj. stan doceniania ciała), a także dyspozycyjne i środowiskowe uwarunkowania poprawy obrazu ciała.

Osiemdziesiąt siedem Polek wybrało się na spacer do Cygańskiego Lasu, prastarego lasu, i wypełniło pomiar oceny ciała przed i po spacerze. Zgodnie z hipotezą ocena stanu ciała była znacznie wyższa po spacerze w porównaniu z okresem poprzedzającym spacer (d = 0,56).

READ  Huragany wypychają ciepło na dno oceanu, przyczyniając się do długoterminowego ocieplenia

Co więcej, odkryliśmy, że cecha współczucia dla samego siebie – ale nie cech więzi z naturą, postrzeganych walorów estetycznych lasu czy subiektywnej renowacji – była istotnie związana z większą poprawą oceny stanu ciała.

Wyniki te sugerują, że nawet stosunkowo krótki kontakt z naturą skutkuje zwiększonym docenieniem ciała, przy czym dyspozycyjna cecha współczucia wobec samego siebie wiąże się z większymi efektami.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *