Connect with us

Nauka

Projekt budowy Korpusu Inżynieryjnego Armii USA w Polsce jeszcze bardziej zwiększy gotowość NATO w regionie | Artykuł

Published

on

Projekt budowy Korpusu Inżynieryjnego Armii USA w Polsce jeszcze bardziej zwiększy gotowość NATO w regionie |  Artykuł



Projekt budowy Korpusu Inżynieryjnego Armii USA w Polsce jeszcze bardziej zwiększy gotowość NATO w regionie








1/6

pokaż podpis +
ukryj podpis –


US Army Corps of Engineers, zastępca dowódcy dystryktu Europy podpułkownik Dan Fox, starszy inżynier projektu dystryktu Europy James O’Riley i US Army Corps of Engineers dowódca generał porucznik Scott Spellmon zwiedzają miejsce budowy wstępnie rozmieszczonych obiektów wojskowych prace trwają w Powidzu, Polska, 17 marca 2022 r. Projekt APS obejmuje budowę szeregu magazynów o kontrolowanej wilgotności oraz innych obiektów towarzyszących, które pozwolą na składowanie i konserwację pojazdów i sprzętu wojskowego i jest największym zarządzanym projektem w Polsce przez Biuro Obszaru Europy Północnej Dystryktu Europy. (zdjęcie armii amerykańskiej autorstwa Chrisa Gardnera)
(Źródło zdjęcia: Christopher Gardner)

ZOBACZ ORYGINAŁ




Projekt budowy Korpusu Inżynieryjnego Armii USA w Polsce jeszcze bardziej zwiększy gotowość NATO w regionie








2/6

pokaż podpis +
ukryj podpis –


Korpus Inżynieryjny Armii Stanów Zjednoczonych, Inżynier Projektu Okręgowego w Europie McCabe Stanley sprawdza postęp prac na morzu w jednym z kilku obiektów budowanych w ramach przygotowań armii do budowy zapasów magazynowych w Powidzu, Polska, w grudniu 2022 r. Projekt APS obejmuje budowa szeregu magazynów o kontrolowanej wilgotności i innych obiektów towarzyszących, umożliwiających składowanie i konserwację pojazdów i sprzętu wojskowego i jest największym projektem w Polsce zarządzanym przez Biuro Obszaru Północnego z Dystryktu Europa. (zdjęcie armii amerykańskiej autorstwa Chrisa Gardnera)
(Źródło zdjęcia: Christopher Gardner)

ZOBACZ ORYGINAŁ




Projekt budowy Korpusu Inżynieryjnego Armii USA w Polsce jeszcze bardziej zwiększy gotowość NATO w regionie








3/6

pokaż podpis +
ukryj podpis –


US Army Corps of Engineers, dowódca dywizji Północnoatlantyckiej gen. bryg. Gen. Thomas Tickner, dowódca Korpusu Inżynierów Armii Stanów Zjednoczonych, generał porucznik Scott Spellmon i starszy inżynier projektu, Dystrykt Europy James O’Riley, omawiają postępy w jednym z wielu magazynów z kontrolowaną wilgotnością, budowanych w ramach wstępnie rozmieszczonych magazynów. zbudowany w Powidzu, Polska, 17 marca 2022 r. Obiekt APS, w dużej mierze sfinansowany przez NATO, obejmuje budowę około 650 000 stóp kwadratowych powierzchni magazynowej o kontrolowanej wilgotności, konserwację pojazdów i różne dodatkowe obiekty wsparcia i przyczyni się do zwiększenia zdolności w razie potrzeby rozmieścić siły, aby uspokoić sojuszników i odstraszyć agresję. (zdjęcie armii amerykańskiej autorstwa Chrisa Gardnera)
(Źródło zdjęcia: Christopher Gardner)

ZOBACZ ORYGINAŁ




Projekt budowy Korpusu Inżynieryjnego Armii USA w Polsce jeszcze bardziej zwiększy gotowość NATO w regionie








4/6

pokaż podpis +
ukryj podpis –


Wykonawcy pracują na stanowisku przeznaczonym do mierzenia, cięcia i przygotowywania rur, które mają zostać włączone do magazynów o kontrolowanej wilgotności, budowanych w ramach projektu budowy magazynu wojskowego w Powidzu, 17 marca 2019 r. 2022 r. dzień tygodnia na terenie projektu pracuje ponad 400 osób, co wiąże się z budową szeregu magazynów i innych obiektów towarzyszących pozwalających na składowanie i konserwację pojazdów i sprzętu wojskowego i jest największym zarządzanym projektem w Polsce przez Korpus Inżynieryjny Armii Stanów Zjednoczonych, Biuro Regionu Europy Północnej Dystryktu Europy. (zdjęcie armii amerykańskiej autorstwa Chrisa Gardnera)
(Źródło zdjęcia: Christopher Gardner)

ZOBACZ ORYGINAŁ




Projekt budowy Korpusu Inżynieryjnego Armii USA w Polsce jeszcze bardziej zwiększy gotowość NATO w regionie








5/6

pokaż podpis +
ukryj podpis –


Korpus Inżynieryjny Armii USA, Inżynier Biura Okręgowego w Europie, Misty Chisum, omawia postępy budowy z wykonawcą jednego z kilku magazynów o kontrolowanej wilgotności, budowanych w ramach większego, wstępnie ustawionego projektu inwentaryzacji armii, realizowanego w Powidzu, Polska, 17 marca 2022 r. APS Projekt obejmuje budowę szeregu magazynów o kontrolowanej wilgotności oraz innych obiektów towarzyszących, umożliwiających składowanie i konserwację pojazdów i sprzętu wojskowego i jest największym projektem w Polsce, zarządzanym przez Biuro Obszaru Europy Dystryktu Europy. (zdjęcie armii amerykańskiej autorstwa Chrisa Gardnera)
(Źródło zdjęcia: Christopher Gardner)

ZOBACZ ORYGINAŁ




Projekt budowy Korpusu Inżynieryjnego Armii USA w Polsce jeszcze bardziej zwiększy gotowość NATO w regionie








6/6

pokaż podpis +
ukryj podpis –


Korpus Inżynieryjny Armii USA, Europejki Inżynier Projektu Okręgowego Fitz Kebede omawia postępy budowy z wykonawcami w jednym z kilku magazynów o kontrolowanej wilgotności, budowanych w ramach większego, wstępnie przygotowanego projektu inwentaryzacji armii, realizowanego w Powidzu, Polska, 17 marca 2022 r. Projekt APS obejmuje budowę szeregu magazynów z kontrolowaną wilgotnością oraz innych obiektów towarzyszących, pozwalających na składowanie i konserwację pojazdów i sprzętu wojskowego i jest największym projektem w Polsce zarządzanym przez Biuro Obszaru Europy Północnej Dystryktu Europy . (zdjęcie armii amerykańskiej autorstwa Chrisa Gardnera)
(Źródło zdjęcia: Christopher Gardner)

ZOBACZ ORYGINAŁ

POWIDZ, Polska – Możliwość szybkiego rozmieszczenia pojazdów wojskowych i innego sprzętu jest kluczowym elementem odstraszania agresji w Europie i uspokojenia sojuszników Ameryki z NATO. Ta zdolność wymaga dużej ilości infrastruktury obiektu, dlatego Korpus Inżynieryjny Armii USA zarządza budową nowego obiektu Army Pre-positioned (APS) o wartości 360 milionów dolarów w Powidzu.

Oczekuje się, że budowa nowego zakładu APS w Polsce, w tym różnych magazynów, innych budynków i związanych z nimi ulepszeń infrastruktury, aby wesprzeć tę gotowość, zakończy się jeszcze w tym roku. Każdego dnia tygodnia ponad 400 osób pracuje w ruchliwym miejscu, aby dotrzymać terminu.

Obiekt będzie obsługiwany przez 405. Brygadę Wsparcia Polowego Armii Stanów Zjednoczonych w ścisłej współpracy z lokalnymi polskimi siłami zbrojnymi i będzie najnowszym i największym z 405. obiektów APS w Europie – rozszerzając istniejące obiekty APS w Niemczech, Belgii, Holandii i we Włoszech.

Projekt jest finansowany głównie przez NATO i sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg podkreślał wagę projektu dla sojuszu i cel obiektu, jakim jest przyspieszenie wzmocnienia USA dla sojuszników NATO w Europie Wschodniej we wcześniejszych komentarzach w 2019 r. od początku budowy na miejscu.

Korpus Inżynieryjny Armii Stanów Zjednoczonych, Starszy Inżynier Projektu Dystryktu Europy, James O’Riley, powtórzył ten sentyment podczas niedawnego pobytu na placu budowy.

„To największa inwestycja NATO od 30 lat, która umożliwi szybkie rozmieszczenie w pełni opancerzonej brygady bojowej wszędzie tam, gdzie jest potrzebna”, powiedział O’Riley. „Jest to bardzo nowoczesny obiekt, a jego duża skala sprawia, że ​​jest to największa firma, w którą Korpus był zaangażowany tutaj w Polsce i jest to świetny projekt, aby być częścią”.

Ogólny projekt obejmuje około 650 000 stóp kwadratowych powierzchni magazynowej z kontrolowaną wilgotnością, obiekt do konserwacji pojazdów i kilka dodatkowych obiektów pomocniczych. Korpus Inżynieryjny Armii Stanów Zjednoczonych nadzorował również projektowanie i budowę znaczących ulepszeń infrastruktury na miejscu, w tym znacznych torów kolejowych i połączeń ułatwiających przemieszczanie sprzętu do iz miejsca.

Ponadto zostanie zbudowany 58 000 stóp kwadratowych pokrytych ziemią magazynów amunicji, aby uzupełnić teren w przyszłości.

Według 405. AFSB, w nowej lokalizacji będzie przechowywanych około 85 czołgów podstawowych, 190 wozów opancerzonych, 35 pojazdów opancerzonych artylerii i 4 wodowane z mostu, a także setki zestawów i elementów wyposażenia wsparcia. Powiedzieli, że przeniesienie ilości sprzętu z USA może zająć 45-60 dni, a dzięki nowej lokalizacji APS w Polsce ten czas jest skrócony do 4-7 dni na wydanie sprzętu do użytku operacyjnego.

O’Riley zauważył, że obecne wydarzenia w Europie Wschodniej uwypukliły znaczenie projektów takich jak praca APS w Powidzu i innych w regionie.

„Pracujesz w takich obiektach i masz nadzieję, że to tylko szkolenie i integracja z siłami Polski i NATO i masz nadzieję, że nigdy nie będzie potrzebna podczas wojny, ale tutaj przypomina się nam, że jest dużo niepewności” O- powiedział Riley. „Jestem bardzo dumny z tego, co tutaj robimy, jeśli pomaga to budować bezpieczniejszy świat oraz buduje obecność i zdolności NATO”.

O’Riley podkreślił ważną rolę, jaką odegrało partnerstwo w powodzeniu projektu do końca.

„Kontrahenci, których mieliśmy, i zespół naszych lokalnych krajowych wykonawców zapewniania jakości, Polacy są technicznie zdolni, bardzo przyzwoici i prostolinijni, a my byliśmy w stanie rozwiązać wszelkie pojawiające się problemy” – powiedział O’Riley. „Zespół USACE tutaj również był świetny, a nasz zwolennik w ODCSENG (biuro zastępcy szefa sztabu, inżynier armii amerykańskiej w Europie i Afryce) oraz użytkownik końcowy 405. był zaangażowany, a wszystkie relacje w tym projekcie były dobre przyczyniając się do naszych sukcesów w tym ważnym projekcie.”

Po dostarczeniu pod koniec tego roku 405. AFSB powiedział, że spodziewa się, że obiekt będzie gotowy do działania i w pełni zdolny do wykonywania misji w następnym roku lub najpóźniej w następnym roku.

W nadchodzących latach planowane są dodatkowe obiekty w celu powiększenia i rozbudowy terenu, od hangarów po dodatkową powierzchnię administracyjną i inne usprawnienia logistyczne.

READ  Pakistan i Polska eksplorują szlaki handlowe: wysłannik
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *