Connect with us

Nauka

Średnia wynosi 29 metrów kwadratowych na słup. Miejsce zamieszkania/zamieszkania. Tylko w Rumunii jest gorzej

Published

on

Średnia wynosi 29 metrów kwadratowych na słup.  Miejsce zamieszkania/zamieszkania.  Tylko w Rumunii jest gorzej

Obejrzyj wideo
Jak kupić mieszkanie w starym budynku, żeby nie żałować? Specjalista mówi o „badaniu nosa”

zespół analityczny HRE. Inwestycje Zobacz najnowsze rachunki Głównego Urzędu Statystycznego dotyczące mieszkalnictwa w Europie. Z danych wynika, że ​​choć sytuacja Polaków poprawiła się (w ciągu 19 lat było ich statystycznie mniej niż 7 metrów kwadratowych na mieszkańca), to w obecnym tempie osiągniemy średnią europejską za około 20-30 lat.

Średnia powierzchnia mieszkalna dla Polaków to 29 metrów kwadratowych. Najgorsze statystyki tylko w Rumunii

Na przeciętnego Polaka przypada nieco ponad 29 metrów kwadratowych powierzchni. Osiedle – wg danych GUS. Tymczasem w przypadku przeciętnego Europejczyka jego powierzchnia to już 40 metrów kwadratowych. HRE Investments zauważa, że ​​tylko Rumunia jest pod tym względem gorsza od Polski – najnowsze dane, które otrzymaliśmy z 2012 roku. Podobnie jak w Polsce, jest na Litwie, w Bułgarii i Słowenii.

We Francji, Hiszpanii, na Łotwie, w Finlandii i we Włoszech średnia powierzchnia mieszkaniowa wynosi już około 40 metrów kwadratowych, podczas gdy w Danii jest to ponad 60 metrów kwadratowych!

12 tys. zł za metr kwadratowy w Warszawie. nigdy wcześniej nie było drogie

Polacy wydają coraz więcej pieniędzy na utrzymanie mieszkania

Jak pisaliśmy niedawno, Polska zajmuje ósme miejsce wśród krajów o najwyższych kosztach mieszkania. Z danych Eurostatu wynika, że ​​tego typu wydatki sięgają 25%. Budżet domowy Polaków. Większy odsetek odnotowano w takich krajach jak Holandia, Belgia, Słowacja, Finlandia, Szwajcaria, Dania i Niemcy (które zajęły pierwsze miejsce w rankingu z wynikiem 32%).

Jak już pisaliśmy, według analityków z HRE Investments pandemia odpowiada za wzrost wydatków – coraz większą pracę zdalną, a co za tym idzie, wzrost zużycia energii, a także wzrost ilości odpadów i zużycia wody. Ponadto wielu Polaków zdecydowało się przeprowadzić reformę podczas pandemii.

READ  Niewygodna prawda o „Wielkiej Trójce” ujawnionej na Miami Open

Koszty budowy i remontu domu drastycznie wzrosły. Który jest najdroższy?

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *