Najważniejsze wiadomości
Energia słoneczna do geotermalnej wymiany ciepła z głębinowych studni w Polsce
Polski rząd wspiera modernizację projektu geotermalnego, który stanie się projektem hybrydowej głębokiej wymiany ciepła z wykorzystaniem fotowoltaiki i pomp ciepła w Sekowej w Polsce.
Po doniesieniach o niefortunnym przypadku nieproduktywnego odwiertu dla planowanego projektu geotermalnego w Polsce, polski rząd popiera teraz przeprojektowanie projektu jako projektu hybrydowego.
Planowane jest zastosowanie głębokootworowego wymiennika ciepła. Podłączona pompa ciepła jest obsługiwana przez system fotowoltaiczny, np. wg. zgłoszone Magazyn fotowoltaiczny. Dzięki temu istnieje nadzieja na przeprojektowanie projektu i zapewnienie ciepłownictwa energią odnawialną.
Projekt Sekowa wykonał odwiert, Sekowa GT-1 na głębokości 3000 metrów w Gminie Sekowa w Gorlicach. Odwiert został wykonany przez Exalo Drilling w okresie od maja do września 2020 roku. Wiercenie było współfinansowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Celem projektu było przepompowanie wody o temperaturze około 60 stopni Celsjusza i pojemności 40-70 metrów sześciennych. Różni partnerzy ocenili następnie opcje wykorzystania wywierconego otworu do celów grzewczych. Model z pompami ciepła został następnie opracowany i oficjalnie uruchomiony jako projekt 2 czerwca 2021 r., Podobnie jak w Strona miasta. Celem jest rozproszenie ciepła generowanego przez pompy ciepła, aby zapewnić ciepłą wodę o temperaturze 60 stopni Celsjusza do użytku w pobliżu. Dzięki takiemu hybrydowemu podejściu można wytworzyć wystarczającą ilość ciepłej wody dla budynków, centrum rekreacji, w skład którego wchodzą również baseny w Sekowej.
Źródło: Magazyn fotowoltaiczny i Sekowa.pl
„Zapalony odkrywca. Miłośnik piwa. Miłośnik bekonu. Fanatyk sieci. Przedsiębiorca. Pisarz”.