Gospodarka
Okólnikowy raport roczny Polska | wiadomość
Wiadomość | 08-04-2021 | 14:50
Polska stała się krajem, w którym pojawia się coraz więcej inicjatyw obiegowych, od projektów oddolnych po działania państwowe. Firmy, nie tylko światowe korporacje i najwięksi polscy gracze, ale także MŚP, dążą do wdrażania modeli cyrkularnych w swoich produktach i usługach.
Pandemia spowodowała ograniczenia konsumpcyjne, ograniczenie transportu i zmianę nawyków żywieniowych u zwykłych ludzi. Udowodnił wykonalność gospodarki o obiegu zamkniętym w Polsce, udowodnił, że gospodarka o obiegu zamkniętym, zwłaszcza na poziomie lokalnym, może zapewnić łańcuchom dostaw na poziomie regionalnym odpowiednią elastyczność i samowystarczalność, a także przygotować gospodarkę na przyszłość. kryzysy. Popyt konsumentów stopniowo przesuwa się w kierunku bardziej zrównoważonych produktów i usług. Dotacje, dotacje, pożyczki i inne publiczne zachęty finansowe do prowadzenia działalności gospodarczej o obiegu zamkniętym są dostępne na szczeblu unijnym i krajowym. Zwiększa to zainteresowanie przenoszeniem produkcji i prowadzeniem biznesu w Polsce.
W jaki sposób holenderskie technologie o obiegu zamkniętym mogą pomóc w stworzeniu środowiska biznesowego o obiegu zamkniętym? Najnowszy raport „Circular Business Opportunities in Poland”, przygotowany przez Instytut Innowo, pokazuje, że holenderskie działania i technologie są zgodne z polską podażą zasobów w sektorach o największym potencjale dla odnoszących sukcesy biznesów o obiegu zamkniętym, takich jak
- Biomasa i żywność
- Tworzywa sztuczne
- Produkcja
- Sektor budowlany
- Dobra konsumpcyjne
- energia
Dlaczego wybrano te opcje? Jakie korzyści mogą odnieść holenderskie firmy i jakich przeszkód mogą się spodziewać?
Pobierz cyfrową kopię raportu Tutaj.
Pobierz prezentacja.
„Piwny maniak. Odkrywca. Nieuleczalny rozwiązywacz problemów. Podróżujący ninja. Pionier zombie. Amatorski twórca. Oddany orędownik mediów społecznościowych.”