technologia
Rozpoczęła się rozbiórka polskiej elektrowni Ostrołęka C.
- W Ostrołęce nie będzie elektrowni węglowej, tylko gazowo-parowa budowana przez Orlen, Energę i PGNIG.
- Na terenie inwestycji trwają obecnie rozbiórki elementów, które powinny wchodzić w skład elektrowni węglowej.
- Prace rozbiórkowe powinny rozpocząć się w drugim kwartale 2021 r., Ale rozbiórka chłodni kominowej rozpoczęła się na początku marca.
- Więcej artykułów można znaleźć na stronie biznesowej Insidera.
To jest automatyczne tłumaczenie maszynowe na inny język artykułu opublikowanego przez Business Insider. Tłumaczenia maszynowe mogą prowadzić do błędów lub nieścisłości. Będziemy nadal pracować nad ulepszeniem tych tłumaczeń. Możesz znaleźć oryginalną wersję Tutaj.
Na budowie Elektrowni Ostrołęka C rozpoczęła się rozbiórka konstrukcji betonowej chłodni kominowej oraz słupów – relacjonuje Moja-ostroleka.pl. Ostrołęka miała być ostatnią elektrownią węglową w Polsce. Budowę promował były minister energetyki Krzysztof Tchórzewski. Według nowych planów w Ostrołęce ma powstać blok gazowo-parowy.
W lutym 2020 roku Energa i Enea zaprzestały finansowania projektu budowy nowej elektrowni węglowej w elektrowni, co było zakończeniem projektu zgodnie z żądaniem PiS. Czas na kolejny akt w tym dramacie – ponad rok po wstrzymaniu budowy elektrowni węglowej rozpoczęła się rozbiórka.
Z miejsca wiszącej konstrukcji znikają dwa betonowe słupy o wysokości ponad stu metrów. Według projektu wieże powinny być połączone ze względów bezpieczeństwa iw obecnym stanie nie mogą stać zbyt długo.
Rozbiórka pylonów powinna być pierwszym krokiem przy budowie elektrowni gazowej w Ostrołęce.
Według danych za grudzień 2020 r. Koszty poniesione przez akcjonariuszy na realizację opuszczonego bloku węglowego to 1,31 mld zł.
To nie koniec burzliwej historii inwestycji Ostrołęka
Pamiętajmy w kwietniu 2020 roku. Orlen wyraził chęć udziału w projekcie budowy elektrowni pod warunkiem zmiany technologii z węgla na gaz. W maju, Firma ogłosiła zaangażowanie w finansowanie projektu i przystępując do inwestycji jako akcjonariusz.
Wtedy podpisały się Orlen, Energa i Enea porozumienie o warunkach budowy elektrowni gazowej w Ostrołęce. Jednak Enea ogłosiła później, że wycofuje się z projektu. W grudniu Orlen ogłosił, że się zabezpieczył partner projektu, PGNiG.
Ostrołęka C: Rozpoczęła się rozbiórka chłodni kominowej
Prace rozbiórkowe powinny rozpocząć się w drugim kwartale 2021 r., Ale rozbiórka chłodni kominowej rozpoczęła się na początku marca. Każdego dnia znika więcej rozpiętości. Plik Strata poniżej miliarda dolarów doda co najmniej kilka milionów Jeszcze. Usuwanie konstrukcji betonowych nie jest tanie – raporty Moja-ostroleka.pl.
Strona informuje, że odpady z rozbiórki można wykorzystać, sprzedać lub wykorzystać do innych celów jako kruszywo do budowy dróg. To jednak oznacza, że Tylko niewielka część pieniędzy wydanych na budowę słupów i wieńca chłodni zostanie odzyskana.
Problemy z konstrukcją praktycznie od początku utrzymywały się
Elektrownia C w Ostrołęce powinna zostać uruchomiona w 2024 roku i działać co najmniej 40 lat. Historia inwestycji była burzliwa. Po tym, jak Energa złożyła przetarg, zorganizowano kolejny. 29 grudnia 2018 roku złożono zamówienie na rozpoczęcie prac konstrukcyjnych nad silnikiem. Oprócz Energi i Enei, PGE przez chwilę grało jednak w grze wycofał się z rozmów przy budowie jednostki w jesień.
Politycy prawniczy i sądowniczy, w tym minister Krzysztof Tchórzewski, mocno wierzyli w inwestycję. Zapewnili, że elektrownia węglowa powstanie mimo trudności. W lutym 2020 roku firmy odpowiedzialne za budowę wstrzymały budowę. Nawet wtedy niektórzy ludzie mieli nadzieję. Minister stanu Jacek Sasin zapewnił, że powstanie Elektrownia Ostrołęka C. i nie ma mowy o rezygnacji. – Z całą pewnością mogę uspokoić mieszkańców Ostrołęki i Ostrołęki. Ta elektrownia jest w trakcie budowy – powiedział.
Tak się jednak nie stało. W grudniu 2020 roku ogłoszono, że powstanie nowa spółka do budowy elektrowni w Ostrołęce – choć w technologii gazowej.
„Certyfikowany guru kulinarny. Internetowy maniak. Miłośnik bekonu. Miłośnik telewizji. Zapalony pisarz. Gracz.”