Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska obchodzi 90. rocznicę objawienia się miłosierdzia Bożego

Published

on

Polska obchodzi 90. rocznicę objawienia się miłosierdzia Bożego

Arcybiskup Watykanu obchodził w poniedziałek w Płocku 90. rocznicę pierwszego objawienia Bożego Miłosierdzia.

27 lutego 2021 r

Polska obchodzi 90. rocznicę objawienia się miłosierdzia Bożego

WATYKAN: Arcybiskup Watykanu obchodził w poniedziałek w Płocku 90. rocznicę pierwszego objawienia Bożego Miłosierdzia.

Arcybiskup Jan Romeo Pawłowski, urzędnik Sekretariatu Stanu Watykanu, odprawił 22 lutego mszę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku, gdzie św. Faustyna Kowalska ujrzała wizję Jezusa 22 lutego 1931 roku.

Polska zakonnica powiedziała, że ​​pojawił się Jezus ubrany na biało, z promieniami wychodzącymi z jego piersi i poprosił ją, aby zrobiła mu zdjęcie ze słowami „Jezu, ufam Tobie”.

W swoim kazaniu Pawłowski powiedział: „Dziś, po 90 latach, modlitwa„ Jezu, ufam Tobie! ”jest tłumaczona na setki języków i powtarzana milion razy. ”

„Ośmielamy się powiedzieć, że ta modlitwa jest uzupełnieniem modlitwy Ojcze nasz, którą również zainicjował sam Jezus, aby nauczyć Swoich uczniów, jak zwracać się do Ojca podczas modlitwy, której uczy s. Faustyna. Powiedz nam, jak zwracać się do Syna Miłosiernego. „

Polski arcybiskup, który w grudniu został wyznaczony na sekretarza misji papieskich, powiedział, że przed wyjazdem z Watykanu rozmawiał z papieżem Franciszkiem o swojej wizycie w Płocku.

Powiedział: „Zanim tu przybyłem, poinformowałem Ojca Świętego, który powiedział do mnie:„ Módlcie się za mnie i pozwólcie ludziom modlić się za mnie. Powiedz im, że głęboko wierzę w Boże Miłosierdzie. '“

Papież oficjalnie uczcił rocznicę w liście do biskupa Piotra Libery von Płock, w którym św. Faustyna mieszkała w klasztorze od czerwca 1930 r. Do listopada 1932 r.

„Prośmy Chrystusa o dar miłosierdzia. Pożryjmy go i pozwólmy mu przeniknąć. Miejmy odwagę wrócić do Jezusa, aby spotkać się z Jego miłością i miłosierdziem w sakramentach ”- powiedział w liście z 15 lutego.

„Poczujmy Jego bliskość i czułość, a wtedy będziemy też bardziej zdolni do miłosierdzia, cierpliwości, przebaczenia i miłości”.

READ  Paweł Kukiz stracił 40 000. pszczó³. Obwinia walkę z komarami. „Umarli pewnego dnia zatruci chemią”

Papież Franciszek odniósł się również do 90. rocznicy modlitwy Anioł Pański 21 lutego i powiedział: „Dziś myślę o sanktuarium płockim w Polsce, gdzie Pan Jezus spotkał św. Faustyna Kowalska zamanifestowała i powierzyła jej szczególne przesłanie Bożego miłosierdzia. ”

„Za pośrednictwem Jana Pawła II to przesłanie dotarło na cały świat i to nikt inny jak ewangelia Jezusa Chrystusa, który umarł i zmartwychwstał, daje nam miłosierdzie swego Ojca. Otwórzmy nasze serca i powiedzmy z wiarą: „Jezu, ufam Tobie. '“

Obraz Miłosierdzia Bożego po raz pierwszy namalował polski artysta Eugeniusz Kazimirowski. Po śmierci zakonnicy w 1938 r. Inni artyści stworzyli obrazy inspirowane jej opisem objawienia. Najbardziej znana wersja została namalowana w 1943 roku przez polskiego malarza Adolfa Hylę.

Siostra Faustyna została kanonizowana przez Papieża Jana Pawła II w 2000 roku i została pierwszą świętą nowego tysiąclecia. W kazaniu kanonizacyjnym Papież Polak nazwał jej życie i świadectwo „darem Bożym dla naszych czasów”.

Prezydent RP Andrzej Duda przesłał również przesłanie z okazji 90-lecia.

Powiedział, że przesłanie św. Faustyny, którą Jan Paweł II dzielił ze światem, „ma wymiar uniwersalny i dociera do serc ludzi dobrej woli, niezależnie od wyznania i światopoglądu”.

Kontynuował: „Jestem przekonany, że ludzkość, szczególnie w czasach nowożytnych, potrzebuje solidarności i nadziei, które brzmią tak mocno w pismach naszych dwóch świętych”.––CNA

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *