Zabawa
8 książek takich jak Całe światło, którego nie widzimy, które powinieneś przeczytać przed obejrzeniem serialu Netflix w przyszłym miesiącu
Redaktorzy PureWow wybierają każdy artykuł pojawiający się na tej stronie, a firma może uzyskać wynagrodzenie dzięki linkom partnerskim w artykule Więcej informacji na temat tego procesu można znaleźć tutaj. Yahoo Inc. może uzyskiwać prowizję lub przychody z niektórych artykułów, korzystając z poniższych łączy.
Przeczytaj oryginalny artykuł Czysto.
Kiedy ukazał się wiosną 2017 roku, Anthony Doerr’s Całe światło, którego nie widzimy– opowiadająca o niewidomej Francuzce i Niemcu, których ścieżki zderzają się w okupowanej Francji, gdy oboje próbują przetrwać zniszczenia II wojny światowej – stała się natychmiastowym bestsellerem i ostatecznie zdobyła Nagrodę Pulitzera. Jeśli to przegapiliście, powieść została zaadaptowana na limitowany serial dla Netflixktórego premiera zaplanowana jest na 2 listopada. Jeśli podobała Ci się głęboko poruszająca twórczość Doerra i z niecierpliwością czekasz na przedstawienie prowadzone przez Marka Ruffalo i Hugh Laurie, sięgnij w międzyczasie po jedną z tych podobnych książek.
25 najlepszych smutnych książek do przeczytania, gdy potrzebujesz dobrego, brzydkiego płaczu
W małej wiejskiej wiosce w Czeczenii ośmioletnia Havaa obserwuje z lasu, jak rosyjscy żołnierze porywają jej ojca i podpalają ich dom. Kiedy jej sąsiad Akhmed znajduje Havę ukrywającą się w lesie z dziwną niebieską walizką, podejmuje decyzję, która odmieni jej życie: szuka schronienia w opuszczonym szpitalu wraz z pozostałą lekarką, Sonją, która nie ma ochoty na dodatkowe ryzyko. i odpowiedzialność. Jednak w ciągu pięciu dni cała trójka odkrywa powiązania, które łączą ich przeszłość – powiązania, które nieoczekiwanie zadecydują o ich losie.
Kiedy Irène Némirovsky, francuska pisarka o ukraińskim dziedzictwie żydowskim, zaczęła nad nią pracować Apartament Francuski, była już odnoszącą sukcesy pisarką mieszkającą w Paryżu. Planowała napisać serię pięciu powieści, jednak w 1942 roku została aresztowana i wywieziona do Auschwitz, gdzie zginęła. Po raz pierwszy opublikowany w 2004 r., Apartament Francuski rozpoczyna się w Paryżu w przededniu okupacji hitlerowskiej w 1940 roku, kiedy paryżanie uciekają z miasta. Przeprowadzając się do prowincjonalnej wioski okupowanej obecnie przez niemieckich żołnierzy, miejscowi muszą nauczyć się żyć z wrogiem.
Jaśniejsza w tonie niż inne tytuły z tej listy, Benioff’s (który współtworzył Gra o Tron) z 2009 roku opowiada mroczną, komediową historię dwóch młodych mężczyzn, którzy dorastają podczas II wojny światowej. Podczas brutalnego nazistowskiego oblężenia Leningradu Lew zostaje aresztowany za grabieże i wrzucony do tej samej celi, co dezerter imieniem Kola. Zamiast zostać straceni, oboje dostają szansę ocalenia własnego życia poprzez wykonanie potwornego zadania: zdobycia tuzina jaj dla potężnego radzieckiego pułkownika, który będzie mógł wykorzystać na torcie weselnym swojej córki. W mieście odciętym od wszelkich dostaw Lew i Kola wyruszają na polowanie wśród bezprawia Leningradu i za liniami wroga, aby odkryć niemożliwe.
W Polsce jest wiosna 1939 roku i zagrożenie wojną jest coraz bliższe. Mimo to trzy pokolenia rodziny Kurców starają się wieść normalne życie, rozmawiając przy sederowym stole o nowych dzieciach i romansach, a nie o okropnościach nękających Europę. W końcu jedno z rodzeństwa zostaje zmuszone do wygnania, inne próbuje uciec z kontynentu, a jeszcze inne starają się uniknąć pewnej śmierci, pracując wyczerpująco po godzinach lub ukrywając się jako nie-Żydzi. Powieść Georgia Hunter z 2017 roku, która ma stać się powieścią limitowana seria dla Huluopowiada o rodzinie, która opiera się na nadziei, pomysłowości i wewnętrznej sile, aby przetrwać w obliczu najciemniejszych chwil XX wieku.
Jeśli wolisz literaturę faktu, uciekniesz przez tę niesamowitą, prawdziwą historię o bohaterze II wojny światowej Louisie Zamperinim. Jako dziecko Zamperini był czymś w rodzaju przestępcy, włamującego się do domów i walczącego. Jako nastolatek skierował swój sprzeciw na bieganie, a jego talent zabrał go na Igrzyska Olimpijskie w Berlinie. Kiedy jednak nadeszła wojna, sportowiec został lotnikiem i wyruszył w podróż, która zakończyła się skazanym na niepowodzenie lotem i prawie trzyletnim pobytem w japońskich obozach jenieckich. Doprowadzony do granic wytrzymałości Zamperini swoją pomysłowością walczył z rozpaczą, a jego historia jest świadectwem odporności ludzkiego umysłu, ciała i duszy.
Zusaki (Most z glinyPowieść z 2005 roku opowiada historię Liesel Meminger, 10-letniej dziewczynki z nazistowskich Niemiec, która po śmierci brata zostaje wysłana do rodziców zastępczych, w których potajemnie przebywa także Żyd imieniem Max, która otwiera oczy zarówno na moc słowa pośród otaczającego je chaosu i straty.
Lucien jest architektem z Paryża lat czterdziestych XX wieku, który właśnie przyjął zlecenie, które przyniesie mu mnóstwo pieniędzy, jeśli najpierw nie zostanie zabity. Jego misja? Zaprojektowanie tajnej kryjówki dla Żyda, niewykrywalnej nawet dla najbardziej zdeterminowanego niemieckiego oficera. Wkrótce Lucien ukrywa kolejne osoby i ratuje życie, ale kiedy jedna z jego kryjówek zawodzi straszliwie, a zadanie staje się znacznie bardziej osobiste, nie może już dłużej ignorować stawki, o którą toczy się gra.
W Berlinie u szczytu wojny Sigrid jest, na pozór, idealną żoną niemieckiego żołnierza. Codziennie chodzi do pracy, wykorzystując swoje racje najlepiej, jak potrafi, i sumiennie opiekując się teściową, ignorując okropne działania reżimu. Ale pod powierzchnią marzy o swoim byłym żydowskim kochanku i stara się zrównoważyć pracę męża. Wkrótce staje przed dylematem, co jest dobre, a co złe, a co leży pomiędzy.
Typowy awanturnik. Zły odkrywca. Przyjazny myśliciel. Introwertyk.