technologia
2022 ICPC Europe Training Camp powered by Huawei w Polsce – Adaderana Biz Polski
W niedzielę około 300 studentów z 11 krajów ukończyło trzydniowy obóz szkoleniowy na miejscu zainicjowany przez International Collegiate Programming Contest University Commons (ICPCU). Obóz, współorganizowany przez Uniwersytet Wrocławski i Huawei, ma na celu zapewnienie światowej klasy szkoleń programistycznych dla entuzjastów w wieku studenckim w zakresie modelowania matematycznego, algorytmów, programowania i struktury danych.
Na Twój znak, gotowi do startu, start!
Od 14 do 16 października w Parku Miłocin w Pierwoszowie pod Wrocławiem zespoły studentów i młodych programistów spotkały się, aby ćwiczyć swoje umiejętności pod okiem przełożonych, trenerów i doskonalić talenty matematyczne z całego świata. Po raz pierwszy w historii tej globalnej inicjatywy trzydniowy program edukacyjny odbył się w Polsce. Ponad 40 zespołów, niektóre połączone online, a inne na miejscu, zostało wytypowanych do rywalizacji podczas trzech prowadzonych przez ekspertów sesji szkoleniowych z zakresu programowania algorytmów. Kursy te pozwalają uczestnikom ćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności przed kolejną fazą finałów. Była to ekscytująca okazja do poznania nowych ludzi, uczenia się od innych oraz poznawania praktyk i teorii nauczanych w różnych krajach (takich jak Rumunia, Czechy czy Izrael).
„Huawei będzie nadal wspierać konkursy i bootcampy oraz zapewniać profesjonalny coaching społeczności ICPC. Chcemy również podzielić się z wami wszystkimi prawdziwymi problemami przemysłowymi, które należy rozwiązać, aby stworzyć w pełni połączony i inteligentny świat. Wspólnie możemy uczyć się i rozwijać dzięki ICPC oraz napędzać postęp technologiczny!” – powiedział Zhou Hong, prezes Instytutu Badań Strategicznych w Huawei.
Huawei angażuje się w otwartą platformę badawczą
Jednym z bieżących celów Huawei jest aktywne wspieranie lokalnego ekosystemu talentów. Huawei angażuje się w otwieranie platform badawczych ukierunkowanych na przyszłość terminali informacyjnych, komputerów i łączności. Badania i rozwój Huawei w zakresie technologii i produktów nieuchronnie stają przed wyzwaniami w zakresie matematyki, algorytmów i oprogramowania, zwłaszcza w dziedzinie optyki, struktur bezprzewodowych i telefonów komórkowych. Obserwacje z podobnych konkursów dla młodych talentów organizowanych przez Huawei sugerują, że studenci postrzegają obszary pracy Huawei, takie jak chmura, oprogramowanie aplikacji społecznościowych i transakcje finansowe, jako najlepsze obszary do ćwiczenia umiejętności programowania i modelowania matematycznego.
„Obóz szkoleniowy to nie tylko miejsce spotkań głów, ale także platforma komunikacji. Jego wartość tkwi nie tylko w treści, ale także w powiązaniach nawiązanych podczas obozów treningowych. Huawei otworzył dla wolontariuszy ICPC możliwość udziału w tych działaniach bez konieczności ponoszenia obciążeń finansowych” – powiedział dr. William B. Poucher, Globalny Dyrektor Wykonawczy ICPC.
„Inicjatywy edukacyjne Fundacji ICPC mają kluczowe znaczenie dla pielęgnowania nowych talentów i aspiracji, zbliżania ludzi i budowania nowych systemów i usług, które służą naszym sąsiadom. ICPC zajmuje się znajdowaniem rozwiązań problemów. Huawei wspiera tę inicjatywę od kilku lat, co pozwoliło jej pomyślnie się rozwijać i zapewnić możliwości wielu studentom i trenerom w różnych regionach świata. Tylko wspólnie z nauką i przemysłem możemy uczynić ten świat lepszym miejscem, stworzyć możliwości dla kolejnych pokoleń osób rozwiązujących problemy i znaleźć inteligentne rozwiązania dla potrzeb globalnych – powiedziała Veronika Soboleva, dyrektor ICPC Foundation Development.
Równa edukacja jest kluczem do integracji cyfrowej
Huawei jest zaangażowany w eliminację nierówności w dostępie do nowych technologii – dlatego dąży do całkowitej integracji cyfrowego świata. Jedną z najskuteczniejszych strategii, jakie Huawei może w tym zakresie wdrożyć, jest umożliwienie uczenia ich młodym ludziom z całego świata. Flagowy program edukacyjny firmy, Seeds for the Future, który rusza za kilka tygodni, jest jedną z wielu inicjatyw, które oferują studentom wgląd w sztuczną inteligencję, chmurę lub alternatywne źródła energii. Tylko w 2021 r. Huawei współpracował z ponad 300 uniwersytetami i ponad 900 instytucjami badawczymi na całym świecie. Huawei uruchomi również ponad 10 konkursów Tech Arena w kilkudziesięciu krajach Europy.
„Jako niezłomny pionier cyfryzacji, Huawei wierzy, że cyfryzacja będzie kluczem do lepszej przyszłości. Postęp ten staje się znacznie łatwiejszy, gdy angażujemy największe talenty w projektowanie dyscyplin, wspólne szkolenia szkolne i korporacyjne, konkursy naukowe i technologiczne oraz inne kompleksowe i wielopoziomowe inicjatywy mające na celu odkrywanie i pielęgnowanie największych talentów. Z tego powodu w samym 2021 r. Huawei zainwestował 2,7 miliarda RMB we współpracę uniwersytecką i współpracował z ponad 300 uniwersytetami i ponad 900 instytucjami badawczymi na całym świecie – powiedział Guo Shuaisheng, szef Warszawskiego Centrum Badawczego Huawei.
W Polsce Huawei podpisał niedawno umowę z Wyższą Szkołą Bankową w Dąbrowie Górniczej, aby zapewnić studentom dostęp do większej liczby praktycznych kursów, interesujących konferencji i bardziej aktualnego programu nauczania. To tylko jedna z wielu współpracy, jakie Huawei przeprowadził z polskimi uczelniami. Firma wdrożyła programy rozwoju talentów, takie jak: Np. wspólnie opracowane kursy głębokiego uczenia się dla Uniwersytetu Warszawskiego, program badań algorytmów na Uniwersytecie Jagiellońskim i inne nadchodzące programy szkoleniowe na Uniwersytecie Wrocławskim, Politechnice Warszawskiej, Politechnice Poznańskiej lub Akademii Leona Koźmińskiego.
Dyrektor Fundacji Rozwoju ICPC Veronika Soboleva przemawia na ceremonii otwarcia 14 październikaten
Uczeń przemawia podczas zgrupowania 16 października w Parku Miłocin w Pierwoszowie
Studenci uczelni wezmą udział w ICPC Europe Training Camp 2022 w Parku Miłocin w Pierwoszowie 15 października
Opis obrazka : 2022 ICPC Europe Training Camp powered by Huawei w Polsce
„Certyfikowany guru kulinarny. Internetowy maniak. Miłośnik bekonu. Miłośnik telewizji. Zapalony pisarz. Gracz.”