technologia
20 europejskich startupów technologicznych, które zmieniają świat w Dniu Ziemi
Mamy Dzień Ziemi, więc przedstawiamy 20 znakomitych europejskich startupów technologicznych, które mają wpływ na kryzys klimatyczny, robiąc to, co potrafią najlepiej – technologie.
Refurbed to wiedeński rynek odnowionej elektroniki.
Tech2Impact – Cyfrowe centrum technologii Impact, skupiające sieć założycieli, inwestorów i mentorów, którzy zajmują się pozyskiwaniem funduszy dla startupów zajmujących się technologią Impact.
Rebel Tech to niemiecki start-up, który opracowuje zaawansowane technologicznie rozwiązania do naprawy elektroniki i oferuje niskie ceny w porównaniu do innych na rynku.
Przewiewny to polska firma internetowa specjalizująca się w dostarczaniu hiperlokalnych danych o zanieczyszczeniu powietrza.
klimat działa to szwajcarska firma, która wykorzystuje swoją technologię usuwania dwutlenku węgla do wychwytywania CO2 z powietrza i składowania go pod ziemią. Właśnie ogłosił, że wyrusza do Stanów.
HeavyFinance to litewski rynek zrównoważonego finansowania rolnictwa z programem kredytów węglowych, który pomaga rolnikom przechowywać CO2 w ziemi.
enapter to niemiecka firma produkująca generatory wodoru do magazynowania i transportu energii z wykorzystaniem technologii Anion Exchange Membrane (AEM) i oprogramowania do zarządzania energią.
Woltair to praska platforma technologii klimatycznych, która łączy konsumentów, techników i łańcuchy dostaw w celu usprawnienia procesu zakupu i instalacji.
Żywność słoneczna to start-up z siedzibą w Helsinkach, który wykorzystuje wyłącznie energię odnawialną i dwutlenek węgla do produkcji produktów białkowych o dużej zawartości składników odżywczych.
Rozwiązania dla zielonego miasta to niemiecki start-up, który łączy naturę i technologię w celu oczyszczania miejskiego zanieczyszczenia powietrza za pomocą filtrów biotechnologicznych w swoich produktach CityTree, CityBreeze i WallBreeze.
Arbonik to estoński start-up dostarczający platformę węglową i ekosystemową dla właścicieli lasów i gruntów w Europie.
Ambisens to firma zajmująca się analizą środowiskową z siedzibą w Dublinie, której rozwiązanie automatyzuje, analizuje i przyspiesza ocenę ryzyka środowiskowego.
PRZEDDZIEŃ to platforma inteligencji e-mobilności z siedzibą w Dublinie, umożliwiająca elektryfikację floty korporacyjnej i neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla.
Northvolt to szwedzka firma produkująca akumulatory litowo-jonowe do pojazdów elektrycznych oraz systemy magazynowania energii.
ViridiCO2 to brytyjski start-up dostarczający technologię, która przekształca odpadowy dwutlenek węgla w produkty chemiczne o wysokiej wartości, takie jak środki powierzchniowo czynne, surowce polimerowe i małe cząsteczki.
Zolar to niemiecka firma oferująca systemy fotowoltaiczne, które właściciele domów mogą wykorzystać do indywidualnego planowania, porównywania i zamawiania online po ustalonej cenie.
Orst to duńska firma, która rozwija i utrzymuje morskie farmy wiatrowe oraz rozwiązania do magazynowania energii odnawialnej i bioenergii.
Technologia Voi to szwedzki start-up zajmujący się mikromobilnością, który opracowuje i obsługuje skutery elektryczne i rowery do poruszania się po mieście.
Carbon Maps to paryska platforma do zarządzania klimatem, która wykorzystuje modele matematyczne i sztuczną inteligencję do oferowania bardzo dokładnych ocen towarów konsumpcyjnych, składników i surowców w przemyśle spożywczym.
sprawiedliwość węglowa to holenderska platforma inwestycyjna, która oferuje inwestorom dostęp do wiodących funduszy private equity zajmujących się klimatem.